גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

русский
  Lod מודעות
 
חיי יום-יום, שירות
 20.07.08   המשמעות היא-גביית מיליונים ללא תמורה.  
זאב אוריאל


א.רישום הבית המשותף/טאבו:

1. קיבלתי מכתב ב23.6.08 ממשרד עו"ד המטפל ברישום הבית המשותף של שכונת גני-אביב. את המכתב קיבלתי כחלק מתכתובת אותה התחלתי לפני כשנתיים. במכתב מציינת עו"ד מ.שפייר כי "בחודש מרץ 2007 הודיע המנהל לראשונה כי הפרצלציה בפרויקט(השכונה) נרשמה."

2. עוד הוסיפה כי המשרד " החל בהתארגנות לקראת רישום והוכנו על ידו המסמכים לרישום הבתים המשותפים,באופן שבשלב הראשון יירשם בנין אחד כתיק "פיילוט", דבר שיאפשר רישום זריז ומהיר יותר של יתר הבניינים בפרויקט."

3. כמו כן כבר הוגש תיק ה"פיילוט" לבדיקת המפקחת על רישום המקרקעין ,נמסרו למשרד הערות והנחיות לתיקון,שרובן מתייחסות לתשריט הבית המשותף שהוכן כאמור לפני שנים רבות. האדריכל שהכין את התשריט,עובד בימים אלו על התיקונים בתשריט בהתאם להנחיות המפקחת.

4. לאור המוסבר לעייל, מקווה המשרד " כי כבר בשבועות הבאים יירשם הבית המשותף הראשון,דבר שכאמור יסלול הדרך לרישום בתים רבים נוספים בקצב מזורז." 5. המשמעות של רישום הבית המשותף היא ,שהחברה המשכנת יוצאת מהתמונה.כלומר חברת מגדלי הזוהר בע"מ לא תהיה בעלת מעמד המחזיר בהעברת הזכויות, ולא תוכל לדרוש יותר מהדיירים תנאים שונים ומשונים לשם ביצוע מכירת הנכס והעברת זכויות, כמו למשל כספים שלטענתה חייבים הדיירים, או דרישה לחתימה על הסכם ניהול ואחזקה מול חברת הניהול,למרות מכירת הדירה כיד שנייה ולא מהקבלן.

 ב. נושא זכויות המים:

 1. בהסכם הפיתוח שנחתם בין חברת מגדלי הזוהר בע"מ לבין עיריית לוד, סוכם על תשלום של כ-700 ₪ ליחידת דיור אותם צריכה החברה להעביר לרשות,לשם רכישת זכויות מים מחברת מקורות. החברה גבתה מעל לאלף ₪ ליחידת דיור. (לאחרונה גיליתי שעדיין ממשיכה לגבות את הכספים מדיירים חדשים.אודה באם יש לכם קבלות על תשלום בגין זכויות מים, אותן תעבירו אלי-העתקים,לשם המשך טיפול כפי שאפרט) . למרות גביית הכספים, בפועל לא הועברו לרשות ולא בוצעה רכישת זכויות המים.

 2. המשמעות היא-גביית מיליונים ללא תמורה. אני מבקש מכל הדיירים,משנת 1995 עד 2008 אשר ברשותם קבלות על התשלום הנ"ל להעביר אלי במהירות העתקים של הקבלות.(זאב אוריאל,טל' 050-7830632 )לשם הגשת תביעה ייצוגית בה החלתי בימים אלו.

 3. משמעות הגשת תביעה ייצוגית היא כי כל המגיש קבלה,יהיה שותף לתביעה ולתוצאותיה:אם יוחלט על החזרת הכספים פלוס ריבית והצמדה ואף פיצוי הולם, דבר שיש סיכוי גדול שיקרה, ייהנו מגישי הקבלות מתוצאות אלה.

 ג. הבור במרכז השכונה:

 הדיון הוקדם ל1.9.08 השעה עדיין אינה סגורה,מכיוון שהחברה מבקשת לשנותה.

 ד. חוזים אחידים:

בימים אלה מוגשת תביעה בנוגע להסכם הניהול מול חברת אורית-אור בע"מ. הטענה כי ההסכם הוא חוזה אחיד-אישי אשר מקפח ופוגע בזכויות הדיירים וכי ראוי לבטלו. החוזה אינו מגדיר יציאה(רק לחברה,כמובן) וכולל בתוכו סעיפים נוספים שאף בית משפט לחוזים אחידים ,

לא היה מאשר אותו בגינם. ככל שידוע לנו (הנושא עדיין בבדיקה אצל היועץ המשפטי לממשלה) כנראה לא אושר ההסכם מעולם כחוזה אחיד ולא נבדק האם עומד בקריטריונים לאישור. במידה והתביעה תזכה, יבוטל ההסכם מעיקרו. אמשיך לעדכן אתכם לגבי כל התפתחות בנדון.  
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום