גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

русский
  Lod מודעות
 
חיי יום-יום, שירות
 20.03.08  עמדת הציבור טרם נבחנה לעומק בדיון המשפטי  
זאב אוריאל

א. הבור בגני-אביב

ביום חמישי ה-13.3.08 התקיים דיון נוסף בפני כבוד השופטת שרה ברוש,בביהמ"ש המחוזי בתל-אביב בעניין סגירת הבור בגני-אביב. בדיון העלה עו"ד מטעם חברת מגדלי הזוהר מספר טענות: ראשית: התנהלות העירייה לטענתו אינה הולמת. העירייה לדבריו אינה מוכנה לתת היתר,ותעשה הכל כדי להכשיל את החברה. מנגד טענה עו"ד מטעם העירייה כי את הבקשה להיתר צריך לתת המינהל (ממ"י) שכן הוא בעל הקרקע. ובכל מקרה בישיבה שתיערך בחודש הבא בוועדה מקומית,ניתן יהיה לבחון את הסוגיה מחדש.

שנית: לטענת החברה ,שולמו דמי חכירה על הקרקע ולכן קבלת העתירה בנדון מהווה מתן צו לא חוקי בעליל. מנגד: דמי חכירה המשולמים ע"י המבקש לפעול על קרקע מסויימת ,מוגבל בזמן.אין זמן בלתי מוגבל,גם אם שולם סכום (גדול ככל שיהיה) ועל המשלם לפעול בזמן סביר אחרת יאבד את זכויותיו על הקרקע. העירייה פנתה מספר פעמים לחברה כדי שזו תגיש בקשה להיתר לגבי המבנה כולו, ובכך להשלים את הבנייה, אך לא נעתרה.נכון להיום גם את הזכאות לבקשת ההיתר איבדה שכן המינהל אינו מוכן לאפשר לה זאת.

 לגבי מסוכנות הבור: טוען עו"ד מטעם החברה כי חוו"ד שניתנה לו מצביעה כי הבור אינו מסוכן....ולכן כיסויו יביא לנזק כספי לחברה שכן יהפוך לגינה (לא ריווחי). העירייה ואנו התושבים כמובן סבורים ההיפך הגמור.טענת העירייה אף מדגישה כי ללא קשר לשאלת מסוכנות הבור, הרי משלא ניתן ההיתר לבנייה,אין כל טעם להשאירו פתוח. על אחת כמה וכמה,כשמדובר בבור מסוכן. הדיון הבא יתקיים ב-27.5.08 בשעה 11:30 עמדת הציבור טרם נבחנה לעומק בדיון המשפטי ואני מקווה שאכן תעלה על שולחן הדיונים שכן זו ההזדמנות להשמיע את קולנו ולתת משקל נגדי ראוי ותמיכה לרשות במאבקה על איכות חיינו.

 ב. פרוייקט בניה גני-אביב שלב ב':

 לפני כשבוע התבשרנו על הפקדת תכנית שלב ב' של גני-אביב.מדובר באזור המערבי של העיר,בין שכונת גני-אביב למסילת הברזל ובין הכביש סובב לוד העתידי. אפרט מספר עובדות לגבי תכנית זו. מדובר בשלושה סוגי מבנים: 220 יחידות דיור דו-משפחתיות שגודלן יהיה 480 מ"ר(ברוטו). הסוג השני 108 יחידות דיור בודדות שגודלן 400 מ"ר ברוטו ומבנה אחד של 12 יחידות דיור מעל 120 מ"ר האחת.

 עפ"י התכנית ייבנו מספר מבני ציבור :גן ילדים, בי"ס, מועדון נוער ומועדון קשישים, בית-כנסת,קאונטרי קלאב. היזם ייבחר ע"י מכרז שיפרסם מינהל מקרקעי ישראל.לקיחת המיזם תחייב בתכנית פיתוח. ברמת העיקרון מדובר בתכנית חשובה ביותר לפיתוח השכונה ולשדרוג רמת החיים בה. יחד עם זאת אני בודק אפשרות להוציא התנגדות לתכנית,לא משיקולים שאינה טובה או חשובה לעיר בכלל ולשכונה בפרט,אלא מהטעם שזו הדרך כמעט היחידה שנותרה במאבקנו להשלים את חובות הפיתוח בשכונה הקיימת, בה אנו גרים כבר מעל 12 שנה, כולל פתרון הולם לבעיית הבור,במידה ולא יהיה כזה בהליך המשפטי המתנהל כיום.

 מספר דוגמאות לנושאים שטרם זכו למענה הולם במסגרת הסכם הפיתוח שנעשה בעבר בין חברת מגדלי הזוהר למינהל: השלמת מדרכות, פיתוח שטחי ציבור כמו פארק ראוי, נטיעת עצים לאורך כל מדרכות השכונה, פתחי ניקוז המים ברחוב אדמונית פתוחים ומהם זורמים מי ביוב ומי ניקוז וכמובן נושא הבור. כמו כן למרות שבתכנית מצוינת הקמת קיר אקוסטי,הרי שיש להרחיב את הקמתו לאורך כל מסילת הרכבת,ולא באופן חלקי כפי שמוצג כיום בתכנית. חשובה תהיה הצטרפותכם למהלך ותמיכה ע"י חתימות שיצורפו להתנגדות ,אותה אציג בפניכם
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום