גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

русский
  Lod מודעות
 
חיי יום-יום, שירות
 22.02.08  מספר ידיעות  
זאב אוריאל

הרכבת – בסוף מרץ אמור קבלן הרכבת לסיים את הטיפול בליקויים שנותרו, לפני פתיחת התחנה, שמנהל הרכבת ועיריית לוד דרשו ממנו. ישנה סבירות גדולה שהפעם יעמוד הקבלן בזמנים משום שבסוף מרץ מסתיימת שנת הכספים והוא יודע כי במידה ולא יעמוד בדרישות,לא יוכל לקבל את הכסף המובטח לו,לתקופה ארוכה. בין הדברים שעל הקבלן להשלים: מעקה בטיחות לאורך הכביש, שתילת צמחייה ,נקודות ניקוז שאינן פועלות, השלמת צבע, ריצוף לא גמור ועוד.

בימים אלה נבדקת האפשרות להקצאת שטח  לפעילות פנאי, בחורשה הנמצאת בגבול גני-אביב וניר צבי. מדובר בשטח ששייכותו המוניציפאלית נבדקת כדי לשקול הגשת בקשה ממנהל מקרקעי ישראל, לסיפוח השטח לעיריית לוד לשם הקצאתו, כפי שציינתי לפעילות פנאי: פיקניקים, מתקני ספורט ומשחקים לכל הגילאים ועוד. במידה ויתאפשר תהיה זו תוספת משמעותית של שטח ציבורי ירוק, שכל כך חסר לנו בשכונה, וכן אירועי יום העצמאות של השכונה יתקיימו בו.

שלב ב' גני-אביב: כיום נמצאת תכנית שלב ב' של השכונה בהפקדה ( בחינה סופית של ועדה מחוזית). מדובר ב-504 יחידות של קוטג'ים צמודי קרקע וארבעה מגרשים של בניינים של 4-5 קומות במפרט עשיר והקצאת שטחי ציבור גדולים יותר.

בימים אלה נמצא נושא ה"בור" בשכונה בהליך משפטי ,בדיון בבית המשפט המחוזי. הדיון יתקיים ב-12.3.08 וכולנו תקווה כי יהיה לסיפור הזה סוף  טוב. חתימות הדיירים על עצומה שהוגשה לביהמ"ש העליון לשם ביטוי רחשי הציבור והצטרפותו למהלך, היא בעלת משקל ומשמעות ציבורית מהמעלה הראשונה. חשוב להבהיר כי לא מדובר רק בנושא כלכלי, אלא בעניין של הציבור החי ונושם את הסוגייה הזו כבר כ-עשר שנים.

בימים הקרובים יצא מכרז חדש להקמת בריכה מקורה + מכון כושר לקהילת השכונה. מדובר בשטח של חמישה דונם . אעדכן בהמשך בנושא זה
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום