זאב אוריאל
     ◙ עיר לוד         ◙ גני אביב 18.09.2018    

זאב אוריאל
תושב גני-אביב מזה שמונה עשרה שנה. חבר מועצה לשעבר (ברשימה עצמאית של שכונת גני אביב), אופוזיציונר.
בעל ניסיון מוניציפלי רב. היה חבר בוועדת תכנון ובנייה ובוועדת איכות הסביבה.
חבר ברשימת "יש עתיד".
פעיל לקידום זכויות הדיירים בשכונה בכל הקשור לרישום בטאבו, זכויות המים, מול נותני השירותים בשכונה ובהליך העברת הזכויות מול מפרק חברת מגדלי הזוהר בע"מ .
יו"ר מנהלת גני אביב לשעבר. יש לציין כי כל הפעילות הציבורית בעבר ובהווה הינה בהתנדבות.

טל 050-7830632 

       e-maill
לוד -בני - חדשות Google

18 Sep 2018
This RSS feed URL is deprecated   18 Sep 2018  

שמחה גדולה במגזר הערבי: כל המפלגות התאחדו למפלגה אחת - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   13 Sep 2018  

המשטרה מבקשת סיוע באיתור נעדרת בסיכון בת 13 תושבת לוד - חדשות MivzakLive   14 Sep 2018  

נחנך בית כנסת חדש במשטרת לוד - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   29 Aug 2018  

תלמידי לוד פותחים שנה - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   30 Aug 2018  

יש בחירות בלוד: מי הכריזה ומי שוקל להצטרף? - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   26 Aug 2018  

עכשיו זה קל: הנחה בארנונה למשרתי מילואים תושבי לוד - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   04 Sep 2018  

ביטולי נסיעות ברכבת ישראל לאחר שלמעלה מ-30 נהגים חולים - גלובס   16 Sep 2018  

רכבת ישראל: שיבושים בתנועת הרכבות בשל "מחלת עובדים" - ynet ידיעות אחרונות   16 Sep 2018  

מרפאת כללית סמייל לוד סנטר מתחדשת ומתרחבת: עברה מתיחת פנים מקצועית ואדריכלית - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   03 Sep 2018  

נערכים לפתיחת שנת הלימודים בלוד - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   28 Aug 2018  
גני אביב   לראשות העיר
02.06.2013
" אני מתכבד להציג בפניכם את משנתי והרקע שהביא אותי לפעילות ציבורית מזה כ-12 שנה (בלי קשר לבחירות ...): אני ובני משפחתי מתגוררים בשכונת גני אביב מזה 16 שנה. בניגוד לרבים שהגיעו לעיר , התאכזבו ועזבו, החליטנו בני המשפחה להישאר ולהשפיע . בן 58 , בוגר סיירת גולני, ממקימיי ומייסדיי קיבוץ אורטל ברמת הגולן, הייתי רכז המשק הראשון שלו והובלתי אותו לעצמאות כלכלית –הראשון בקיבוצי הגולן. הנדסאי אדריכלות נוף. נשוי לגלית, יועצת חינוכית ומשפחתית. לנו שני בנים.

עתודאי ותלמיד בכיתה י"ב. מתגוררים בשכונת גני אביב מראשיתה. אני פעיל בשכונה ומהווה כתובת לרבים מתושביה בנושאים רבים ומגוונים. בבחירות של שנת 2002 הצלחתי, בניגוד לתחזיות הספקנים, להיבחר למועצת העיר ברשימה עצמאית וזאת בזמן קצר ביותר וללא תמיכה כספית של מפלגות או גורמים עסקיים . חדור אמונה ולהט לשנות ולהשפיע צרפתי אנשים טובים למעורבות קהילתית וכל זאת בהתנדבות. במועצה לא היו לי "חיים קלים". בניגוד לחברי המועצה האחרים, לא שיתפתי פעולה עם ראש העיר דאז בני רגב, ופעלתי יחידי באופוזיציה. לא היססתי לבטא את ביקורתי גם בעיתונות בטור שבועי ועוררתי לא פעם כעס על ישירות דבריי. לא נכנעתי והייתי שותף פעיל ומוביל לפירוק המועצה.

 בניגוד לחברי מועצה שהעדיפו לפרוש בטרם " טבעה הספינה" , נשארתי ונשאתי באחריות כמבקר יחיד ונלחמתי מתוקף תפקידיכפי שציפו ממני בוחריי. הייתי חבר יחיד בוועדת ביקורת וחבר בוועדת איכות הסביבה, בה אני חבר עד היום. כמו כן הייתי חבר בוועדת תכנון ובניה ומנעתי החלטות שבבסיסן אינטרסים זרים , שהיו פוגעות קשות בטובת העיר. למשל- תכנית אחיסמך הראשונה שעלתה , אשר לא הגדירה מספר יחידות דיור ואת צביון האוכלוסייה.

 התייחסה לכמות ולא לאיכות . הבנתי שהפרויקט יהיה לנטל על העיר , שגם ככה קורסת תחת הטיפול באוכלוסייה חלשה. גם לאחר פיזורה של המועצה המשכתי לפעול לטובת הקהילה ועד מהרה הייתי כתובת לפניות רבות של הציבור בסוגיות אישיות וציבוריות רבות. כל זאת בהתנדבות . מאז אני פעיל במגוון תפקידים : בניתי את תכנית המנהלות בעיר והייתי שותף לפיילוט בגני אביב. כיו"ר מנהלת השכונה ודחפתי להקמת רובעים בעיר.

 אני פועל לקידום רישום הטאבו בשכונת גני אביב ונמצא בקשר עם הגורמים המטפלים , כולל משרד עו"ד המחזיק בהעברת הזכויות מול מהנדס העיר והמחלקה המשפטית בעירייה. הייתי שותף מוביל בסגירת ה"בור" בגני אביב, ושיניתי את תכנית הבניה שלב ב' בגני אביב, מבניה רוויה ליחידות צמודי קרקע. מקדם בימים אלו את סוגיית הגדלת זכויות הבנייה בשכונה, מוביל תהליך של הקמת ועדי בתים בשכונה, הובלתי תביעה ייצוגית בנושא "זכויות מים" אשר שולמו לחברת מגדלי הזוהר בע"מ . בשל טיפול כושל בסוגייה נאלצת העירייה לשלם סכומים שנתיים גבוהים לחברת מקורות עד היום על חשבון פיתוח ותשתיות. אני מייעץ באופן שוטף למנהלים בכירים ברשות בטיפול סביבתי, בתשתיות ובהתנהלות מול קבלנים בעיר. עם הפנים לעתיד : אני מאמין בטיפול סביבתי מקיף ומעמיק כמקדם את העיר.

 המדיניות הפונה כלפי חוץ כיום פוגעת באוכלוסייה הקיימת .יש להפנות את המשאבים בשלב ראשון , במלא עוצמתם כלפי פנים:

1. מדיניות- אם העיר הייתה מנוהלת נכון לא היה צורך בתכניות התפשטות בלי גבול. קודם כל צריך לטפל, לטפח ולקדם את הקיים. חיזוק האוכלוסייה הקיימת, טיפול רציני בתשתיות ובאיכות הסביבה, דבר שישפיע ישירות על איכות ורמת החיים בעיר. עיר שמנוהלת נכון ומטפחת את השכונות הקיימות מהווה מוקד משיכה לאוכלוסיות חזקות והיו דברים מעולם. לצערי ישנו ניהול "חמדני". בשל העובדה שיש הרבה שטחי מנהל פנויים, בשונה מרשויות רבות אחרות, (וזה הנכס שלנו ועליו צריך לתת משקל רציני לפני שמחליטים.) ישנה נטייה לתכנן עוד ועוד שכונות חדשות מתוך פנטזיה להביא לעיר אוכלוסייה חזקה שתשנה את פניה. ההיסטוריה מוכיחה שהתנהלות זו הרסנית לעיר ושכרה יוצא בהפסדה.

2. מכאן אני אתייחס לעניין הקמת הקריה הצבאית בעיר. לדעתי זו טעות להקים קריה צבאית על שטחי תעשייה השייכים לעיר. במקום לקדם השכרת שטחים לעסקים שיניבו הכנסות גדולות ויעשירו את קופת העירייה, החליטו להביא לכאן בסיס צבאי סגור. ואל תתנו לשם "קריה צבאית" להטעות אתכם. זו לא שכונה אלא בסיס אליו יגיעו חיילים ומשרתי צבא קבע , רובם גרים מחוץ לעיר. התושבים לא יוכלו ליהנות מהשירותים של בסיס זה ומכניסה חופשית. הבסיס לא יספק שירותים לעיר, לא יספק עבודה לתושבי העיר , שכן הבסיס צבאי. משתמש בשירותים שלו. העיר אינה נהנית מדבר. ההכנסה מארנונה תפחת .ברוב הערים מפנים בסיסים כדי לפנות שטחים לבנייה. רק אצלנו מבקשים לקלוט. זו בכלל תסמונת של העיר הזו- כנראה בשל רגשי נחיתות כל מה שמתפנה מערים אחרות מתקבל בברכה אצלנו. למשל- קבלני בנייה ושירותים. אין דרישה לסטנדרטים מינימליים. כנראה העובדה שקבלנים "מוכנים ומואילים בטובם " לבנות בעיר משכיחה את הצורך בעמידה בסטנדרטים, הן של בנייה, פיתוח והן של אופן מתן השירותים בעיר. אני אפעל לביטול הקריה הצבאית ותכנית אחיסמך.

3. לצערי , למרות שישנם אנשים ראויים וטובים במנגנון העירוני, ישנם אחרים הפועלים בצורה מזיקה והמכתיבים התנהלות מבישה לפיה טובת התושב אינה חלק מהחזון, מהמחוייבות של הרשות כלפי התושב. יש הרבה חוסר מקצועיות בשדרה הניהולית. אני מתכוון לשנות זאת. אנשים יצטרכו להשתלם ולהוכיח מקצועיות והתנהלות אתית. אלה שלא יעמדו בדרישות ייפלטו מהמערכת. אחרים שיעבדו באופן הראוי יתוגמלו ויקודמו.

4. חלוקת העיר תהיה לארבעה רובעים . לכל אחד יהיה בכיר אחראי ויהיו לו אנשי מקצוע לאותו שירות. למשל- מחלקת גינון. לא יתכן שתורכב משלושה אנשים. או במקביל לבטל את המחלקה ולהכניס קבלן גינון נוסף שיתעסק רק במוסדות חינוך וקבלן אחר שיטפל בכל השטחים הפתוחים. ברור שהמצב הנוכחי חייב להשתנות.

5. תעשייה- אזורי התעשייה הם המכניסים את הכי הרבה ארנונה בכל עיר. צריך לפתח יותר ולמשוך משקיעים ותעשיינים. במקביל לפתח את מנהלת אזור התעשייה שתגדיל את מספר העסקים באזור ואת מעורבותם בפיתוח הסביבה וקידום הקהילה.

6. רשות השידור- אסור שתמוקם במרכז העיר. עליה להשתלב באזור התעשייה כמו עסקים אחרים. בלי אנטנות ועומס שהעיר לא בנויה לו. מרכז העיר שייך לתושבים. הגיע הזמן לחשוב על איכות החיים בעיר ועל התושבים. משום מה אנחנו כל הזמן נדחקים לתחתית סדרי העדיפויות. לסיכום: נשאלתי מה מניע אותי ומה מבדיל אותי ממועמדים אחרים? " יכולתי לקום ולעזוב אבל זה מנוגד לאופי שלי.

 אני חייב לעשות ולהשפיע. בניגוד למועמדים אחרים המתהדרים בקשרים אני בא מהשטח. אני תושב "רגיל" , לא מקושר, לא "חבר של..." והנאמנות שלי אך ורק לעיר ולתושבים. ראינו מה קורה לעיר כשמנהלים אותה "מקושרים" למיניהם. מוזר שעדיין יש כאלה הסבורים שזוהי מעלה ונכס. אני לא "מקושר" אני "מחובר" – לעיר, לאנשים, לצרכים האמיתיים של העיר. יש לנו נכסים רבים- אנשים איכותיים, נוער נפלא, מבנים היסטוריים והרבה שטחים לטיפוח ופיתוח. אנחנו קרובים לכל מקום אבל רחוקים שנות אור...ואת זה צריך לשנות. חליפות וישיבות במשרדים לא "עושות לי את זה". אני איש של שטח. של עשייה. אומר ישירות את שצריך להיאמר, גם אם יש לזה מחיר. תשאל כמה בכירים בעירייה..."

 

 עמוד:    1  2  3  4  5  

גני אביב   לראשות העיר    
פיתוח ועיצוב אתרים - סטודיו AVIV7