זאב אוריאל
     ◙ עיר לוד         ◙ גני אביב 22.10.2018    

זאב אוריאל
תושב גני-אביב מזה שמונה עשרה שנה. חבר מועצה לשעבר (ברשימה עצמאית של שכונת גני אביב), אופוזיציונר.
בעל ניסיון מוניציפלי רב. היה חבר בוועדת תכנון ובנייה ובוועדת איכות הסביבה.
חבר ברשימת "יש עתיד".
פעיל לקידום זכויות הדיירים בשכונה בכל הקשור לרישום בטאבו, זכויות המים, מול נותני השירותים בשכונה ובהליך העברת הזכויות מול מפרק חברת מגדלי הזוהר בע"מ .
יו"ר מנהלת גני אביב לשעבר. יש לציין כי כל הפעילות הציבורית בעבר ובהווה הינה בהתנדבות.

טל 050-7830632 

       e-maill
לוד -בני - חדשות Google

23 Oct 2018
This RSS feed URL is deprecated   23 Oct 2018  

לוד בוחרת – פרויקט מיוחד: “מגדלור” בראשות משה בונפיל - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   21 Oct 2018  

מה טומן העתיד לשכונת גני אביב? - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   22 Oct 2018  

לא מצביעים שחיתות: המאבק למנהל תקין בזירה המקומית מגיע ללוד - וואלה!   08 Oct 2018  

לוד בוחרת – פרויקט מיוחד: “לוקחים אחריות” בראשות שימי אדזיאשוילי - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   18 Oct 2018  

מיגרנות הן אתגר שאפשר להתמודד אתו - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   22 Oct 2018  

אושרה תוכנית בן שמן לבניית 4500 דירות בלוד - כלכליסט   11 Oct 2018  

יום השלום הבינלאומי נחגג השנה לראשונה בלוד - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   18 Oct 2018  

שבועון נופים: לוד-השער של המדינה ואחת ההפתעות הגדולות של השנים האחרונות - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   05 Oct 2018  

לוד מעודדת עסקים מקומיים להצטרף כספקים לעירייה - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   08 Oct 2018  

ניצחון לתושבי לוד - ערוץ 7   08 Oct 2018  
תוספת זכויות בנייה
08.04.2015

בשכונה שלנו נפל דבר: הרשות החליטה לטפל ולקדם את סוגיית חריגות הבניה, זאת אחרי כמעט 20 שנה שהשכונה קיימת ולאורך השנים, התנהלה בהפקרות, כל אחד עיצב, הרחיב, הוסיף, בנה ואף סיפח כראות עיניו, הכל כמובן ללא היתר.

 

 

צעד ראשון בו נקטה הרשות היה פרסום הודעה כללית לציבור בדבר הסדרת היתרי בניה עבור חריגות בניה.

על פניו מדובר בצעד מבורך, שמן הראוי היה להסדירו מזמן.

אני רוצה להציע חשיבה מעט שונה, מערכתית, אותה הצעתי לפני מספר שנים לגורמים במערכת.

לדעתי הסדרת חריגות הבניה צריכות להוות חלק ממארג שלם של תכנית מערכתית הלוקחת בחשבון מספר מרכיבים:

  1. ותיקיי השכונה הגיעו  ברובם כזוגות צעירים , הורים בתחילת דרכם. עם השנים התרחבו המשפחות והדירות הקטנות כבר צרות מלהכיל את המשפחה המתרחבת.
  2. התכנון הפנימי של הדירות מקשה על היכולת לשנות גדלים של חדרים, הרחבה פנימית לפי הצורך .
  3. רק דירות הגן ודירות הגג הצליחו למצוא פתרון הנותן מענה לצורך לשנות ולהתרחב, ע"י  יציאה החוצה, לחצר/לגג. ובאין אכיפה, דיירים בנו באופן "יצירתי", בדרך כלל  ללא כל התחשבות בשכניהם, ובלי התייחסות לחזות נאותה, אחידה או לכל הפחות באופן ההולם את הסביבה ושמירה על איכותה וחזותה. כמו כן חשוב שדיירים שהשתלטו על שטחים ציבוריים יחזירו אותם לציבור.
  4. יש חשיבות לכלול בתכנית  התב"ע  את  הגדלת זכויות הבנייה שתיתן מענה, מעבר לדירות הגן והגג, לכלל דיירי הבניין, כי לכולם מגיעות אותן זכויות, להמשיך לחיות בשכונה שאוהבים בתנאים שווים לכל נפש.

לכן, על הרשות להעמיד אדריכל ומהנדס קונסטרוקציה לבדיקת האפשרות של הרחבת חזיתות הבניינים כדוגמת השרטוט שאציג כהמחשה ( אין צורך להעמיד עמודים בגינות של דירות הגן .הקונסטרוקציה מאפשרת הצמדות של רלסים (עמודים) צמודיי מבנה, מהם יצאו בכל קומה משטחים לתוספת . כמו כן יש לאפשר לייזם לבנות שתי קומות נוספות בשטח הגג , בו כיום מונחים דודי השמש , אותם יעתיקו אל גג הקומה האחרונה שתתווסף, וכך תתאפשר התקנת מעלית בבנייני ארבע קומות+ 2.

היתרונות: הסדרת  התב"ע, אכיפה של חוקי עזר בכל הקשור לחזות  שתהא אחידה ומסודרת והפחתת הבנייה הבלתי חוקית לכדי אפס. משפחות שאוהבות את המקום תשארנה בשכונה והכי חשוב, העלות לא תיפול על הדיירים אלא על הייזם, שיחזיר

את ההשקעה במכירה של הדירות בקומות הנוספות.

 

התמונה להמחשה בלבד.

זאב אוריאל                                            


הודעה חשובה!
24.02.2015

הודעה חשובה!

זוהי הודעה לבעלי הדירות מספרים מ- 1-145 שהשתייכו בעבר לאזור עמק לוד (רחובות אהרון לובלין, אדמונית, סחלב תלתן, פיקוס, הבשור, חלקו המערבי של רגבים, חלקו המערבי של רחוב תלמים, חלקו המערבי של חללי אגוז, ליטאני, חידקל, ירמוך, זויתן)

מבעלי הדירות  מאזורים אלו נגבו בשנת 1998 כספים עודפים על ידי עיריית לוד בגין חיבור לאספקת שירותי מים, בהיקף של כ-1,000 ש"ח בערכים של שנת 1998 (השווים כ-3,000 ש"ח בערכים של היום עם הצמדה וריבית).

לאחר שהדברים נודעו באחרונה, מתארגנת בימים אלה קבוצה להגשת תביעה קולקטיבית נגד עיריית לוד להשבת הכספים העודפים שנגבו כאמור.  

לצורך קבלת הסברים והצטרפות נא ליצור קשר עם זאב אוריאל מס' טלפון 050-7830632

 

בברכה,

זאב אוריאל.


הודעות הקוראות לתושבים שבנו תוספות חריגות בדירותיהן
24.02.2015

היום  בתאריך 24 בפבר' 2015 21:44,  התקבלו הודעות הקוראות לתושבים שבנו תוספות חריגות בדירותיהן לפעול להסדרת עבירות הבניה:

לעירייה ידוע כי רוב התושבים בנו תוספות המגדילות את שטח דירותיהם. ברור לרשות כי הריסה המונית אינה באה בחשבון. ולכן יש רצון להסדיר את הבניה לפי נוהל היתר כנהוג בחוק. אני סבור כי זו דווקא תפנית חיובית  ונכונה במצב הנתון בשכונה.

 

 

שלבי הסדרת הבניה החריגה:

 1. הלבנת החריגה (הפיכתה מלא חוקית לחוקית ומניעת הריסה וקנסות)

    2. עצם הגשת הבקשה יוצרת מעין עיכוב הליכים להריסה או הטלת קנס. כמו תעודת ביטוח.

3. אחרי הגשת הבקשה להיתר שכוללת פתיחת תיק (בעלות של כ-160 ₪ ) בעל הנכס יידרש לשלם עבור אגרות פיתוח ובנייה (היטל השבחה) בהתאם לגודל החריגה.

4. יידרשו אישורי מהנדס קונסטרוקציה על הבנייה וחיזוקה חתומים על ידו. צריך להבין כי כל עוד הרשות אינה מסדירה את הבנייה החריגה מחד ואינה פועלת להריסה מאידך, היא נושאת באחריות שווה במידה והמבנה החורג קורס וגורם לנזק.

5. הרשות פועלת במקביל עם הסדרת נושא החריגה גם להסדרת הטאבו. שני הדברים כרוכים זה בזה.

6. בתחילת חודש מרץ תתקיים ישיבה חשובה בנושא הסדרת הטאבו.

אני אישית ממליץ שלא להילחם במהלך, שכן הוא פועל לטובתנו. מי שחושב שיוכל לבנות ללא היתר, או לקבל היתר מבלי לשלם על כך טועה ומטעה.

מצד אחד אנחנו התושבים רוצים רשות מסודרת, מנהל תקין ופיקוח ובקרה מתוקנים כמו בכל רשות במדינה ומצד שני מביעים כעס או מנסים לעכב מהלכים כי לא נוח . כל עיכוב היום יעלה לכולנו ביוקר- מחר.


החלטה חשובה ע"י השופט
12.02.2015

בעקבות דיון  שנערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעניין המפרק של חברת מגדלי הזוהר בע"מ התקבלה החלטה חשובה ע"י כבוד השופט אורן אורנשטיין.

להלן הציטוט " באשר להתקשרות עם חברת הניהול, הואיל והמנהל המיוחד אינו מתנה את מתן אישור להעברת זכויות בהתקשרות עם חברת ניהול מסויימת, סר הטעם מתביעתו של המבקש 3..."

המשמעות: מאחר ועו"ד ארז חבר הצהיר בפני ביהמ"ש כי אינו דורש מדיירים לחתום מול חברת הניהול על הסכם התקשרות כתנאי להעברת הזכויות, הרי שדרישה זו חדלה מלהתקיים , שהרי לו היה מצהיר כי בעינה עומדת, היה מבטלה בית המשפט. זו אמירה  חשובה מאוד. פה אני פונה אליכם- דיירים אשר נתקלים בדרישה לחתום על הסכם התקשרות מצד המפרק או אנשי משרדו בגני אביב, אנא תיצרו איתי קשר מיידית, שכן אסור לו לדרוש זאת.

לעומת זאת מותר למפרק לדרוש הוכחה על תשלומי חובות לחברת הניהול כנגד העברת הזכויות.

אפשר למצא את הפסיקה לפי   פר"ק  35828-12-10 גוב גיא בע"מ ואח' נ' מגדל הזוהר לבנין ואח'  

זאב אוריאל


האמת נמצאת בפרטים הקטנים
11.10.2014

"האמת נמצאת בפרטים הקטנים"... אז לפני שמכריזים כי "העיר מתחדשת" , לפני שמרחיבים, בונים עוד שכונה או מזמינים "אוכלוסיות חזקות" שתבואנה מבחוץ עלינו לסגור קצוות אצלנו פנימה:
עיר חזקה נמדדת באיכות החיים שהיא מספקת לתושביה. כבוד ראש העיר, אני מאמינה ברצון ובכוונות הכנות שלך לשפר ולקדם את חיינו בעיר שלנו, הצלחתך היא הצלחתנו וההיפך, ואני מבקשת ממך לפרוע את שטר האמון שקיבלת. הבטחת לנו איכות חיים של שנות האלפיים.

 תביט בתמונות הללו ותגיד לי בכנות שככה זה יכול להמשך. הבטחת להוציא את הרכבים הכבדים מתוך השכונה ואנו מחכים. אחר כך שמענו שיש תכניות, שמחפשים שטח...מצאו שטח...מכינים שטח...בעצם אולי לא...ש...וככה מורחים אותנו עוד ועוד.


אני לא יודעת מה עומד מאחורי הסאגה הבלתי גמורה הזו אבל זה צריך להיגמר. האוכלוסייה החזקה לא נמצאת בחוץ ומחכה שנזמין אותה פנימה. אנחנו אוכלוסייה חזקה. אל תחלישו אותנו

 עמוד:    1  2  3  4  5  

כל ההודעות    
פיתוח ועיצוב אתרים - סטודיו AVIV7