◙ עיר לוד         ◙ גני אביב 18.04.2019    


זאב אוריאל
תושב גני-אביב מזה שמונה עשרה שנה. חבר מועצה לשעבר (ברשימה עצמאית של שכונת גני אביב), אופוזיציונר.
בעל ניסיון מוניציפלי רב. היה חבר בוועדת תכנון ובנייה ובוועדת איכות הסביבה.
חבר ברשימת "יש עתיד".
פעיל לקידום זכויות הדיירים בשכונה בכל הקשור לרישום בטאבו, זכויות המים, מול נותני השירותים בשכונה ובהליך העברת הזכויות מול מפרק חברת מגדלי הזוהר בע"מ .
יו"ר מנהלת גני אביב לשעבר. יש לציין כי כל הפעילות הציבורית בעבר ובהווה הינה בהתנדבות.

טל 050-7830632 

       e-maill

על הרחבות, שמות ומה שביניהם
26.12.2015
בואו נדבר על הרחבות, שמות ומה שביניהם...
מאחר והכל בעיר כבר פועל כמו שצריך: איזון תקציבי, תשתיות מתוקנות, מערך שירותי העיריה פועל במרץ וביעילות, הכל ירוק ופורח, הדואר מגיע בזמן...אזי אפשר לדון במה שחשוב באמת...הנצחה!

 ובנימה רצינית מעט יותר, נדמה שמישהו השתגע...העיר כמרקחה: עיתון אחד מפאר ,מהלל ומשבח והאחר מגיב בביקורת נוקבת...אז החלטתי להצטרף ולומר כמה מילים ולו בשל העובדה כי בעיתון הראשון צויין שפוליטיקאים טירפדו את תכנית אחיסמך, במתכונתה הראשונה ובכך הביאו לפתחה של העיר את המוצר המוגמר כיום-שכונה חרדית , שלאף אחד לא באמת ברור מה תהא תרומתה לעיר, למעט אולי בהיבט הדמוגרפי. סוג של צפרדע שחייבים לבלוע ואני מקווה שימים יוכיחו כי אני טועה. כשמרימים להנחתה אני חייב להגיב.


בני רגב נבחר לראש עיר והקים קואליציה רחבה מקיר לקיר. אני הייתי אז חבר מועצה בתחילת דרכו, אופוזיציונר יחיד. אכלתי מרורים מכל הכיוונים אך לא וויתרתי על עקרונותיי. אחד מהם עלה בהקשר של תכנית אחיסמך. אני התנגדתי אז כמו היום. בעבר התנגדתי מן הטעם שטרם טופלו שכונות, הן במרכז העיר והן חדשות דאז, כמו גני אביב וגני יער. התנגדתי לתאבון שאינו יודע שובע, לספח עוד ועוד שטחים ולהפקיר את הקיימים. כולנו מכירים את הנזקים ,נושמים וחיים אותם מידי יום. זו לא חוכמה להגדיל שטחים ולא לקחת עליהם אחריות ...לא אציין שמות אלא אומר כי היו אינטרסים משותפים לבעלי הקרקעות של שטחי אחיסמך ולהנהגת העיר דאז.

 האמירה בדבר ייעוד השטח לאנשי כוחות הביטחון לכאורה הייתה בבחינת מילים בעלמא שלא עומד מאחוריהן דבר וחצי דבר. אם כך, מישהו סתם שכח או שמא מנסה לשכתב את ההיסטוריה. העובדות הן שרכישת הקרקע בוצעה באופן פרטי ע"י אדם חרדי ובכך הכתיב למעשה את ייעוד השטח. 


זה בעניין הרחבות ואעבור לשמות: מהי הנצחה ואת שמו של מי אנחנו מבקשים להנציח? חיילים גיבורים שנפלו בקרב, מנהיגים דגולים ששינו את פני ההיסטוריה, אנשי רוח , מדענים, זוכי פרס נובל...ובלוד- מבקשים להנציח את שמו של אדם שהורשע בפלילים וישב בכלא. אבהיר את עצמי- כיום ברמה האישית אין לי דבר נגד בני רגב. הוא שילם את חובו לחברה וזכותו לחיים שקטים , בריאות ואריכות ימים. היו ימים שהיינו משני צידי המתרס ,היו ותמו... יחד עם זאת אני שואל איזו מורשת אנחנו מבקשים להעביר לדורות הבאים, אילו ערכים ואיזו היסטוריה אנו מבקשים ללמד את ילדינו על העיר המפוארת שלנו.

רק לפני פחות מחודש נתגלה פסיפס חדש מרהיב ביופיו והמגלם בתוכו סיפורים מרתקים מעברה של העיר. בנינו כתבו עבודות על האתרים של העיר ולמדו לחוש גאווה מקומית מהי. בלי קשר לחוק ולקלון המונע במשך שבע שנים דיון בבקשה להנצחת שמו של מר רגב, הרי שברמה הערכית זו זילות של רעיון ההנצחה באשר הוא, בין אם מדובר באצטדיון, במוסד דתי או חינוכי, רחוב או גינה ציבורית. אני מדבר באופן עקרוני .

לא שמעתי מהדובר הודעה נחרצת בדבר העובדה כי בעיר לוד לא יונצח שמו של אדם על גבי מוסד ציבורי ,שהורשע בפלילים, שפוזרה המועצה במשמרת שלו, שהוא היה הראש והמוביל והמבוגר האחראי שלה. ההודעה שמסר אינה מניחה את הדעת ומאכזבת מאוד. כמו כן הייתי מצפה ממר רגב להמשיך את חייו בענווה ובצינעה. אם מדובר בספין מתוכנן, כנראה שהצליח מעל למשוער ואפשר לחזור לדברים החשובים באמת. אם מדובר בהבטחה שניתנה או ניסיון להחזיר "עטרה ליושנה" הרי שאנו התושבים לא שוכחים ולא ניתן לזה יד

.

 עמוד:    1  2  3  

על הרחבות, שמות ומה שביניהם    
פיתוח ועיצוב אתרים - סטודיו AVIV7