גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

русский
  Lod מודעות
 
העיר, צִיבּוּר, אירועים
  כיצד נגרום שיכבדו אותנו ?
 או בית העלמין כיעד לסיפוח.
   16.12.07  
למען קברים נוסעים, טסים, צולחים אלפי קילומטרים, על מנת לבקרם ולסדרם או פשוט לוודא שהמצבות בסדר. זה חשוב. כך מקובל אצל בני אדם. "כולנו נהיה שם...", אנחנו אומרים "אין עתיד בלי שיש עבר".

לא כך בלוד. אל החלקה ליד בית העלמין באיזור תעשיה לא הרחק מגני אביב מובאת ונערמת אשפה במשך שנים.
לעיני כול השטח הופך למזבלה. כתוצאה מכך החלקות שמסביב הופכות ללא אטרקטיביות ליזמים רציניים והם מסרבים להשקיע את כספם ולהקים מפעלים בקן צרעות  כזה. זה לא יוקרתי.

פיתוח איזור התעשייה והזרמת כספים לקופת העיר שכה חשובים לעיר מהווים נטל מיותר לגמרי להנהלת העיר שלנו  המתחלפת כמו במשחק "קפיצות חמור". לאחר מכן, כשביקוש לקן הצרעות נעלם, פה ושם בשטח המזבלה המבוטש צצים צריפים בלתי חוקיים קטנים שמחזקים את מעמדם עם הזמן,  מופיעים מוסכים ובתי מלאכה מתוצרת בית שלא מכניסים לעיר שום הכנסות מאחר והם לא מורשים. לתבוע אותם משפטית – עסק אפל ואף אחד לא רוצה להתעסק עם זה.

ובשביל מה? גם ככה אף אחד כבר לא מתעניין בחלקות אלה. כלומר בהתחלה מביאים את השטח עד לרמה המבוקשת ואחר כך קובעים עובדות בשטח, ובכך מתממש הסיפוח המתפשט, שהיה צפוי למעשה. והנה עכשיו בקרוב "מבשיל" השטח לפני בית הקברות. ואנו מסובבים את פנינו בבושה כאילו שזה לא נוגע לנו. ולא טורחים להרהר על העובדה שכאן זה ביתנו האחרון גם. הנוכל לבוא אל מנוחתנו כאן? 


אזרחינו היהודים, בית עלמין כזה מתאים לכם (תמונה מחפירה)
 


כבר היום נדבקה אל בית העלמין שכונה ערבית ומעליו מזדקר מבנה בן 4 קומות שבספק תואם עם העירייה. למה חברת קדישא שכה מקפידה על טוהר היהדות בשאלת הקבורה  לא מבחינה באשפה ובגרוטאות שמתקרבים ומהדקים את הטבעת סביב בית העלמין.

והעיריה? יש לנו שלטון בעיר או לא? או שמתאים לה המצב כאשר העסק יגרום לכך שבעתיד על מנת לבצע טכס קבורה נצטרך לחפור מנהרה בתוך המזבלה או לקבל אישור  לעבור אל הקברים מבעליהם של המבנים הבלתי חוקיים , שהוקמו על ערימה כבושה זו, כי בעתיד המעבר אליהם יתאפשר רק דרך הבית, המוסך או הצריף שלהם?

מה צריכים לעשות התושבים על מנת לאלץ את השלטון להתחשב בנו? (ולא כמו כאן. ראה צילום) מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד

דף הביתת • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום