גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il

טיפול בית תוצאות הבחירות בלוד 
24 בפברואר 2006

 לכבוד: מר בני רגב. ראש העיר לוד. לשכת ראש העיר.שלום רב.הנדון: מניעת קיום אירועי יום האדמה בלוד.

בעקבות החלטת ועדת המעקב הערבית וחבר מועצת העיר לוד מוחמד אזברגה, לקיים את אירועי יום האדמה בלוד, אני פונה אליך בבקשה למנוע את קיום האירוע בעיר, להודיע לועדת המעקב ולחברי המועצה הערבים בכתב, שהעירייה לא מאשרת את קיומו של אירוע יום האדמה בעיר.

 מיותר לציין את הפגיעה שעלולה להיגרם לעיר לוד, ולמרקם היחסים הרגיש בין האוכלוסייה הערבית והיהודית בלוד, מה עוד שהאירוע מתקיים בלוד במטרה לעודד את הפרת החוק, ורמיסת סמכותה החוקית של העירייה בכל הנוגע לבנייה הבלתי חוקית בעיר, ובמידה והאירוע יתקיים בעיר וינהרו רבבות ערבים מכל הארץ, פתיל האש שעלול להידלק מהיר ומסוכן מאוד, ובידך לעצור את הלהבה.

אי לכך אבקשך לצאת בהודעה מראש לועדת המעקב ולחברי המועצה שיימנעו מהתגרות מיותרת שעשויה לגרום חלילה לאסון, ולהנחות בחוזר את מחלקות העירייה הרלוונטיות ולדרוש לא להיענות לבקשת אישור קיום האירוע.

 אודה לך על היענות חיובית לפנייתי זו, טוב תעשה לעירך ולמרקם היחסים העדין והרגיש בין האוכלוסייה הערבית והיהודית, אם תמנע קיומו של אירוע זה.

בתודה מראש מנדי ספדי – ישראל ביתנו
054-6949277
העתק: ח"כ  ד"ר יורי שטרן.
מפקד תחנת לוד סנ"צ עמיחי אשד
טיפול בית  איפה שהחוק אינו פועל...


 הסיפור מתרחש בשכונת הרכבת. מסתבר שלא רק אנו, תושבים פשוטים, לא מעיזים להציץ לשם, אלא גם השלטונות. במפגש "ישראל ביתנו" עם הבוחרים בגני אביב, מנדי ספדי מספר:את המסמך הזה מסר חשמלאי שביצע עבודות בשכונת הרכבת ושהלקוח לא שילם לו עבור עבודתו. הוא פנה אל בית המשפט ולאחר מכן אל ההוצאה לפועל לביצוע פסק הדין. ואיזו תגובה קיבל?:"חזרה לשולח לא מבצעים באזורים עוינים"
 
למרות מחאת הציבור צוין יום האדמה בלוד

30 במרץ  2006

מאות ערבים מניפים דגלי פלסטין והחמאס מאות בני אדם השתתפו בעצרת המרכזית לציון יום האדמה שנערכה בלוד וצעדו מהמסגד הגדול אל רחובות העיר. המפגינים הניפו דגלי פלסטין וחמאס וקריאות אנטי ישראליות. קיום אירועי יום האדמה בלוד מהווה תקדים שכן זו פעם ראשונה בשלושים שנה שהעצרת המרכזית מתקיימת בעיר מעורבת.

 קיום התהלוכה והעצרת עשוי לפגוע במרקם הרגיש בין תושבי העיר ערבים ויהודים, וקיום יום האדמה בלוד מהווה יריית וידוי הריגה של הדו קיום שבקושי מורגש בלוד, וכל מהלך מאחד הצדדים עלול להביא לקבורת החיים המשותפים".
 
מנדי ספדי ניסה לארגן את פעילי ישראל ביתנו להפגנת מחאה ושרשרת אנושית עם דגלי ישראל אך המשטרה סירבה לכך והזהירה כי מי שינסה להפגין ייעצר מייד, ואכן כשניסה חבר המועצה יוסי הרוש להפגין- הוא נעצר, "לא נותנים לנו לארגן הפגנה חוקית, ניסינו לדבר עם השר לביטחון פנים, עם מפקד המחוז, עם משרד הפנים ורשויות החוק אך לא מצאנו אוזן קשבת ונשארנו מופקרים לאלפי ערבים שהשתלטו ביום על העיר".
אמר הדבר מחזק לדבריו את התחושה "שרוצים לבנות כאן עיר ערבית". בשעה 15:30 אחר-הצהריים יצאה תהלוכת המחאה מרחבת המסגד הגדול בלוד, והמפגינים צעדו עד לבניין העירייה.

"תהלוכה זו תתקיים במחאה על מדיניות הטיהור האתני כלפי האזרחים הערבים ונגד המדיניות השיטתית של הריסת בתיהם של התושבים הערבים בלוד וברמלה והפקעת שארית האדמות הערביות בתירוצים עלובים", נכתב בהודעת הוועד העממי .בסוף שבוע שעבר התכנסה מזכירות ועדת המעקב לענייני האזרחים הערבים ודנה בדרכים לציון "יום האדמה".
בכינוס התקבלה ההחלטה לקיים את התהלוכה בלוד לצד התהלוכות המסורתיות ביישובים בהם נהרגו תושבים ביום האדמה הראשון  ב-76'.  האירועים המרכזיים של יום האדמה התחילו בשעות הבוקר בכפר כנא, במקביל ובאותה שעה יצאה תהלוכת מחאה גם מכפר עראבה. בשעה שלוש וחצי אחר-הצהריים התקיימה תהלוכה בסח'נין ובאותה שעה התקיימה גם תהלוכת המחאה בעיר לוד. התהלוכה בלוד יצאה מרחבת המסגד הגדול, סמוך לתחנת האוטובוסים המרכזית והסתיימה בעצרת מחאה מול עיריית לוד.  


 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד
  גני אביב
לוח זמנים אוטובוסים
מפת השכונה
שמות הרחובות
סיקור כללי
סיכסוכים
בנייה
חדשות
 שרותי קהילה
נדל"ן בגני אביב
עורכי דין
תעסוקה
דואר

טיפולי יופי
שרותי רכב
בי"ס לנהיגה
בעלי מקצוע
חנויות
 פנאי ובידור
תיירות ונופש
חוגים ומועדונים
ספּוֹרט
בעלי חים בביתם
גלריית תמונות
 ילדים ןחינוך
גני ילדים
בתי ספר
עזרה בלימודים
  בריאות ורפואה
קופות חולים
רפואת שיניים
טיפולים
רפואה משלימה
לוח זמנים אוטובוס
רכבת ישראל
  נמל תעופה
ע"ש בן גוריון
  קישור
תמיחה וחברות
צרו קשר עמנו

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום