גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il

טיפול בית בחרו באותו  בניין 
01.3.06
מעניין שמטות של שתי מפלגות: גם "ישראל ביתנו" וגם "עבודה" בחרו להתמקם באותו בניין ברח' חללי אגוז 9 בקומות 1 ו-3.

אך זה עוד לא כל האמת. האמת היא שבאותו בניין בקומה ראשונה מימין נמצא עוד מטה – הפעם של המתווך אורן.

ביקוש השיא של הדירות בביניין הוא זמני בלבד למרבה הצער. הבניין נמצא במקום נוח בלב ליבו של השכונה, אך הדירות בו נשארות ריקות למרבה הפלא
טיפול בית   האם מדובר בצירוף מקרים?
 05.3.2006

האם מדובר בצירוף מקרים?  למרבה הצער, לא .ביקוש השיא של הדירות בבניין הוא זמני בלבד. הבניין נמצא במקום נוח בלב ליבו של השכונה, אך הדירות בו נשארות ריקות ,למרבה הפלא.אז מה פתרון התעלומה? הסיבה היא בכך שהסירחון שמדיף ממערכת הניקוז העוברת היישר לפני הבית מבריחה את    התושבים מדירותיהם. לא רק תושבי הבית המדובר סובלים. כל השכונה סובלת, כולל תושבי בניינים רבי הקומות. 

 לפני ימים אחדים קבוצת נשים נזעמות, תושבות הבתים הסמוכים, נכנסה למטה מפלגת ישראל ביתנו. "לא נצביע בעד אף אחד. אנחנו לא מאמינות לאף אחד"-, הן הכריזו.-כל השנה הצחנה הזאת לא נותנת לנו לחיות, בקיץ-יתושים, אין מנוחה לא ביום ולא בלילה, לא בימי חול ולא בשבתות. אני עובדת קשה כדי לשלם עבור הדירה,- אומרת פולינה,- ואני נאלצת לעמול לבדי. בני לא יכול היה להשלים עם תנאים כאלה ועבר לראשון. אני משלמת לבד משכנתא ענקית ואני לא יכולה למכור את הדירה- כל קונה מיד מרגיש את הסירחון ומעקם את האף.

 אנחנו כבר פנינו בעיניין לעיריה, ולא פעם אחת, כתבנו מכתב לראש העיר בני רגב, אך גם זה לא עזר... "אתם חייבים לעזור לנו כאן ועכשיו, אחרת למה שנצביע עבורכם?",- קראה פולינה בקולי קולות.ואפשר להבין אותה.

 אבל תושבים יקרים,- אומרים עובדי המטה, - עיניינים כאלה נפתרים לא ברמה של מטה בחירות, אלא ברמה מוניציפלית, שאנו עוד עתידים לבחור שם, והרגע הזה לא כל כך רחוק.

אנו, פעילי מפלגת ישראל ביתנו, מצדנו נשתדל לשמור על האינטרסים שלכם ושלנו, מאחר וכולנו גרים כאן, בכל הרמות הנגישות עבורנו ולא נתן לקבור את הבעיה שכה חשובה לגני אביב ולתושביה.
טיפול בית   "אין פתרון"
08.3.2006 "חדשות העיר",    חבר המועצה  זאב אוריאל

 ..."וסיום ריחני במיוחד- ה ב י ו ב. מהווסדה של שכונת גני-אביב מלווה אותנו ריחו המיוחד של הביוב, הזרימה שמגיעה אלינו משכונת נווה שלום, שחברת לורם טרם השלימה את בניית התשתית שלו והוא מוזרם חופשי אל מערכת מי הגשמים.

והסבל רב.פניתי מספר פעמים לאחראים: למנכ"ל העירייה- מר אריאל בן חמו, למר מאיר כהן- אחראי מחלקת ביוב, למר דוד עזריה- מנהל אגף המים...ונעניתי בתשובות : "אין פתרון".

במסגרת הזרמת הכספים שאושרו לך,מר ראש העיר, לטובת פיתוחי תשתיות, הייתי מצפה שנושא זה יהיה בעדיפות עליונה, שהעניין ידיר שינה מעיניך.אבל כנראה שאנו ה"זרים" חסרי משמעות עבורך"...
 
תושבים  רוצים  תכלס  בשטח


08.03.06
בעקבות פניות התושבים, נציג מטה הבחירות של ישראל ביתנו בלוד איגור ליטרובניק פנה לעירייה. נציגי העירייה הגיעו לגני אביב למקום.

 דיון בנושא הניקוז. את האורחים הביאו היישר אל רשת מערכת הניקוז, כנראה על מנת שיתרשמו ויבינו איך האנשים חיים ונושמים כאן.

אבחנה שנקבעה- הניקוז סתום, השכנים שפכו לשם זבל, צריך לנקות. סגן ראש העיר רפי קריכלי (משמאל) ראש מחלקת התשתיות חיים שרביט(מימין), ואיגור ליטרובניק דנים בבעיה.
ייתכן ויעשו משהו, סוף-סוף. 3 שנים התושבים סובלים מהסירחון. דבריו של חיים שרביט, נציג העבודה, זהירים מאוד.לשאלה "מי זרק את הזבל והביא לסתימת הניקוז, לא השכנים שלנו במקרה?"- עונה בחמקנות ובזהירות שזה לא ידוע, ייתכן ואלו החב"דניקים שנמצאים בהמשך מסלול תעלת הניקוז.
12.03.06
בעקבות הפגישה (ראה למעלה) ישנה התקדמות בעיניין. כבר ביום שישי שעבר נוסף כלור אל מערכת הניקוז, כאמצעי חרום, שכבר הפחית את הסירחון במידה ניכרת.מחר 13.03.06 בעיריה ב-11 בבוקר יתקיים דיון מיוחד בעיניין, בהשתתפות ראש העיר בני רגב, סגן ראש העיר רפי קריכלי, חברי המועצה. כפי שנודע, קודם לכן, אף-אל-פי כל הלחץ ותלונות התושבים, העיניין אפילו לא נכנס לסדר היום. מחר בשעה 12 בערך נדע את התוצאות: מה ואיך, באילו תקציבים העיריה מתכוונת לפתור את הבעיה.
  13.03.06
היום בעיריה בעקבות יוזמת ישראל ביתנו התקיים דיון, בו רפי קריכלי אשר ביקר בגני אביב והתוודע אל הסכנות והסבל שתעלת הניקוז הסתומה גורמת לתושבים, העלה את העיניין והסביר את מלא כובד המצב בו ממנו סובלים תושבי רחוב ארבע עונות, שבתיהם נמצאים בקטע הבעיתי של הרחוב.כתוצאה נתקבלה החלטה להטיל על הרשויות האחראיות על התשתיות לפתור את הבעיה על מנת להביא את רמת החיים של התושבים לרמה סניטרית תקנית. בסוף השבוע תתקבל החלטה סופית בעיניין. למרות זאת, צויין כי כל פתרון במצב הנתון של מסלול התעלה יביא רק לשיפור זמני למשך כמה חודשים, וכי בעתיד צריך לדרוש ניקוז מבודד שישרת רק את גני אביב.  עיריית לוד הקציבה 30,000 ₪ לניקוי התעלות.  כפי שצוין לעיל הפתרון הוא זמני. מונה אחראי על ביצוע העבודות. כמה חודשים או אף חצי שנה נוכל לנשום כמו בני אדם.
20.03.06   גל-שבה,  מאת: מנדי ספדי.

  מתקפת ביוב על גני אביב

מעל לשנה סובלים תושבי גני אביב, ובעיקר דיירי רח' חללי אגוז מריח צחנה של ביוב שנודף מתעלות הניקוז, טלפונים אין ספור למוקד העירוני ללא מענה, פניות חוזרות ונשנות לחברת הניהול, ואלו מתנהגים כהרגלם כמו שלושת הקופים, (לא יודעים, לא שומעים ולא רואים), מכתבים ללשכת ראש העיר נקברו במגירות ואין מי שייתן מענה, דיירים מתביישים לספר שלא נעים להם להזמין חברים וקרובים בגלל הריח הנורא, וכל הבעיה נובעת מהצפות ביוב משכונת נווה שלום שזורמות לתעלות הניקוז של גני אביב, והפתרון, חסימת המוקד ממנו זורמים מי הביוב לתעלות הניקוז.

...ובשבוע האחרון היו ביקורים ערים של חיים שרביט שבא לפקח מקרוב על עבודת ניקוי התעלות ניקוז, הוזרם חומר חיטוי וכלור עם זרם מים חזק במטרה לטהר ולגבור על הריח מתעלות הניקוז, ולדברי שרביט בסוף השבוע הזה תתבצע חסימת הביוב מנווה שלום, כך שלא תחזור על עצמה בעיית זרימת הביוב לתעלות הניקוז, דבר שהוא הגורם לריחות הנוראיים שסבלו מהם דיירי רח' חללי אגוז, ופעילות החיטוי וניקוי תתבצע במשך השבוע בכל יומיים וכך מבטיחים שהריח והזוהמה ייעלמו.
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד
  גני אביב
לוח זמנים אוטובוסים
מפת השכונה
שמות הרחובות
סיקור כללי
סיכסוכים
בנייה
חדשות
 שרותי קהילה
נדל"ן בגני אביב
עורכי דין
תעסוקה
דואר

טיפולי יופי
שרותי רכב
בי"ס לנהיגה
בעלי מקצוע
חנויות
 פנאי ובידור
תיירות ונופש
חוגים ומועדונים
ספּוֹרט
בעלי חים בביתם
גלריית תמונות
 ילדים ןחינוך
גני ילדים
בתי ספר
עזרה בלימודים
  בריאות ורפואה
קופות חולים
רפואת שיניים
טיפולים
רפואה משלימה
לוח זמנים אוטובוס
רכבת ישראל
  נמל תעופה
ע"ש בן גוריון
  קישור
תמיחה וחברות
צרו קשר עמנו

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום