גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.com       

טיפול בית   אותו טקס, בשינוי שר  
9.2.06 מעריב. מאת קלמן ליבסקינד פעם שלישית גלידה.

 אותו טקס, בשינוי שר. בשבוע הבא יניח שר התחבורה את אבן הפינה לתחנת רכבת חדשה. אז מה אם השר הקודם כבר ערך את הטקס לפני 3 שנים?
 בשבוע הבא אמור שר התחבורה מאיר שטרית להניח בטקס מרשים אבן פינה לתחנת הרכבת החדשה בשכונת גני אביב בלוד. את הטקס יכבדו בנוכחותם גם בכירי הרכבת, אנשי משרד התחבורה וראש עיריית לוד, בני רגב.
השכונה תלבש חג והמוזמנים יאזינו לנאומים על אודות חזונו של השר וימחאו כפיים. אבל כמה מהם יהיו מוכנים להישבע שבסרט הזה הם כבר היו. ובעצם למה לא?
לפני כשלוש שנים וחצי, ב8 במאי 2002 ערך שר ההתחבורה דאז, אפרים סנה, את אותו טקס, בדיוק באותו המקום. כ-300 איש הוזמנו אז לאירוע הנאה, להקה מקומית הנעימה בתוכנית אמנותית, שולחנות נערכו והמכובדים הוזמנו לארוחות צהריים. עשרות אלפי שקלים עלה למשלם המסים האירוע ההוא, שבסופו חתמו המכובדים על קלף, נחפר בור באדמה, הקלף הוטמן והשר שפך מלט והניח את אבן הפינה. מאז, כאמור, עברו כבר יותר משלוש שנים וחצי, ושום לא נעשה.
אבן הפינה נותרה בודדת , תחנת הרכבת לא קמה ועכשיו , חודש וחצי לפני הבחירות, החליטו ברכבת ובמשרד התחבורה להתחיל הכול מהתחלה. במשרד התחבורה ניסו אתמול להמעיט בערך האירוע המתוכנן.
'לא מדובר בהנחת אבן פינה, אלה בתחילת העבודות בשטח', הסביר דובר המישרד, 'שכן ההקמה התעכבה, בין השאר בגלל חוסר תקציב'. ואולם דובר עירית לוד , יורם בן-הרוש, אישר אתמול שמדובר בטקס הנחת אבן פינה לכל דבר.
'הכינו במה, תהיה הופעה של תנועת הנוער העירונית ויוטמן באדמה קלף שאותו אנחנו הכנו'
טיפול בית    הם רוצים תכלס בשטח
 17.2.2006 חדשות העיר. מאת חבר המועצה, זאב אוריאל

  ט"ו בשבט הגיע והביא איתו בשורה חדשה- אבן פינה שלישית הונחה אחר כבוד במקום שקודמתה הונחה...
 אין ספק שהמקום יהפוך בעתיד לאתר ארכיאולוגי מרתק , בו תיחשפנה  מגילות  ובהן חקוקים  שמות של שרי תחבורה חשובים...
האמת שאני מאמין ומקווה שהפעם הרכבת בוא תבוא, עם או בלי קופצים בדרך על הקרון  הפוליטי...
אני שמח ששר התחבורה מצא לנכון לפתור לנו את תעלומת  "הרכבת הפוליטית" , באומרו מול הנוכחים כי בזכות מכתבי עשרות תושבי השכונה שלא הרפו  ודרשו את הקמתה של תחנת הרכבת אנו זוכים היום לקחת חלק בציון  דרך בהקמת התחנה , ועוד הוסיף ואמר כי לרכבת ישראל יש כדאיות כלכלית בהקמתה של התחנה, כך שמדובר באינטרס משותף של התושבים והנהלת הרכבת.
 שר התחבורה הופתע מהתדירות הרבה של הרכבות  החולפות ליד השכונה, דבר שחיזק את הכדאיות של הקמתה.
 ראש העיר אמר בנאומו המרשים כי היו טקסים בעבר אולם היו חסרי משמעות, באתרים אחרים בשכונה, ע"י גורמים פוליטיים.
בטקס המיועד קודם כל לתושבי השכונה נכחו כעשרה תושבי השכונה.כל השאר היו ממעגל המקורבים שאינם תושבי השכונה, כולל אנשי חברת הניהול ואנשי שלומם.

בינינו, התושבים שבעו  כבר מטקסים חסרי משמעות.הם רוצים תכלס בשטח. הוגשה עתירה נגד קיומו של הטקס בגלל היותנו בתקופת בחירות. הטקס אושר בתנאים מגבילים  – אסור בתכלית האיסור להשתמש באירוע כבמה פוליטית ,לשאת נאומים בעלי אופי פוליטי או להזכיר אנשים הקשורים למערכת הבחירות.

בנאומו של ראש העיר הוא בחר לתקוף את מגישי העתירה והתייחס אליהם כמתנגדים להקמתה של תחנת הרכבת.
  כבודו שכח לציין כי העתירה הוגשה נגד קיומו של הטקס עצמו ללא קשר להקמת התחנה, שכן היו כבר טקסים והכסף נשפך ללא כל צורך. מוטב היה להשקיע את הזמן והכסף על דברים חשובים יותר, על עשייה בשטח ופחות על דיבורים ונאומים.
אמנם את האירוע מימן משרד התחבורה....
טיפול בית   עוד אבן פינה לרכבת גני אביב
 17.2.2006 גל שבע

הצמדה ישירה של הטקס אל מועד לפני הבחירות גרמה לכך שנציג מפלגת ישראל ביתנו מנדי ספדי פנה אל וועדת הבחירות המרכזית בבקשה לאסור על עריכת האירוע שינוצל לצרכים תעמולתיים לפני הבחירות. יו"ר הוועדה החליט לאשר את האירוע בתנאי שהוא לא ינוצל לצרכי תעמולת בחירות.

 לאירוע הגיעו שר התחבורה ובכירי משרדו, ראש העיר, מועצת העיר, בכירי העירייה ומקורבי ראש העיר, ומשכונת גני אביב הוזמנו כעשרה משתתפים, תושבת השכונה שמנעו ממנה להיכנס טענה: "אינני מבינה את ההיגיון בכך שמונעים מתושבי השכונה להשתתף בטקס, הרי שהתחנה נבנית עבורנו, מדוע מונעים מהתושבים לשמוח שאחרי עשר שנים של הבטחות ושקרים סוף סוף מתחילים לבנות?

 השר בירך את הנוכחים ואמר: "אני רוצה לברך את תושבי גני אביב על האכפתיות שהפגינו, פשוט נדהמתי מכמות המכתבים ששלחו תושבי השכונה לשולחני" והוסיף: "שמעתי אתמול שהשר אפרים סנה הניח כאן אבן פינה לפני כמה שנים, אני רוצה להודיע לכם שכל האבנים שהיו היו בלוף ורק למטרות זדניות", והשר לא שכח את דור העתיד: "אני רוצה לברך את ילדי התזמורת על הנעימות שהשמיעו לנו, באמת חייב כל ראש עיר לעודד את הדור הצעיר כי הם העתיד שלנו"
טיפול בית    רגע לפני שהרכבת עוזבת את התחנה
  24.2.2006 חדשות העיר. מאת חבר המועצה, זאב אוריאל

רגע לפני שהרכבת עוזבת את התחנה....מספר מילים אחרונות על "אירוע החניכה" של תחנת הרכבת: תושבי שכונת גני-אביב ניגשו אלי במהלך השבוע האחרון, מביעים את זעמם ואת מורת רוחם מעצם העובדה, שאירוע מרכזי וכל כך משמעותי שישפיע על החיים בשכונה, שהיווה את לב ליבו של המאבק הציבורי הגדול ביותר שלה, הפך לאירוע בעל הלך רוח פוליטי.הוזמנו מקורבים ואנשים אשר חפץ הקודקוד בייקרם ואילו תושבי השכונה האמיתיים ,אלה החיים בה ושימשיכו לחיות בה ולהיאבק על איכות החיים שלה, נותרו מאחור. מדוע לא הוזמנו כלל תושבי השכונה, שכן התחנה היא עבורם והקמתה מתאפשרת בזכותם.אין לי אלא להצטרף לאמירת הציבור: בושה וחרפה!
 
תושבים  רוצים תכלס בשטח
כל האירוע של הנחת אבן פינה במקום בניית תחנת הרכבת העתידית שלנו בגני אביב עבר באוהל ענק. הכניסה, יותר נכון, בדיקת רכבים, לפי הזמנות בלבד, האבטחה הוצבה כבר במרחק של חצי קילומטר ממקום האירוע. נציג גני אביב, חבר המועצה בעיריית לוד זאב אוריאל, נציג האופוזיציה, עומד בצד. בקיצור לא חם. עוד מעט יירד גשם. כולם בהמתנה.
 ב12.30 הכל החל לנוע, האירוע התחיל. המנהיגים זינקו לתפוס את השורות הראשונות קרוב לדוכן הנואמים. שר התחבורה מאיר שיטרית, ראש העיר לוד בני רגב
התזמורת בניצוחו של נחמן ניגנה משהו חגיגי. התזמורת של לוד היא אחת הטובות בישראל.
כל ההנהגה. של התחבורה, של הרכבת ושל העיר
ניקי מיכאלי. ראש מינהל תרבות נוער וספורט פותח את האירוע על רקע הרכבת הדוהרת, שעברה מאחורי גבו כסמל לתחנת רכבת העתידית, כנראה לפי הזמנה מיוחדת
ושוב התזמורת. לאחר חגיגה כזאת פשוט אי אפשר יהיה לאכזב אנשים. התזמורת, ככל הנראה, היא הערבות לתחנת הרכבת שלנו.
עופר מילובסקי, מנכ"ל רכבת ישראל: "אנחנו בנינו ונבנה יותר. התפתחות התחבורה ברכבת תביא להורדת עומס בכבישים ולצמצום בתאונות הדרכים.
אריה בר- מנכ"ל משרד התחבורה.
הזמרת סיון ביצעה שיר. בחירת השיר לא היה מקרי, כמובן. סיון שרה על אי עמידה במקום
משה ליאון- יו"ר הדירקטוריון של רכבת ישראל. התחנה תוקם עד סוף השנה בטוח. יש תקציב, יש קבלן שזכה במכרז לבנייה.
ראש העיר בני רגב: נולדתי בעיר הזאת ואני גר בה. אעשה הכל לשגשוגה. בלוד תהיה מכללה, בגני אביב ייבנו דירות נוספות. כיום אוכלוסית גני אביב היא 25 אלף אנשים, בעתיד הלא רחוק יגורו בה 50 אלף.
שר התחבורה מאיר שטרית: אני רוצה להודיע לכם שכל האבנים שהיו היו בלוף ורק למטרות זדניות", והשר לא שכח את דור העתיד: "אני רוצה לברך את ילדי התזמורת על הנעימות שהשמיעו לנו, באמת חייב כל ראש עיר לעודד את הדור הצעיר כי הם העתיד שלנו"

שלב הסיום. הנחת אבן סמלית. כל אחד מהנואמים תורם את חלקו בבניית המאה- תחנת הרכבת לעירנו הקטנה עם 20 אלף תושבים.
וביציאה חבר'ה השומרים שלא הסכימו להכניס אותי אל האירוע בתור תושבת גני אביב, אך הסכימו להכניס בתור עיתונאית, וביקשו לצלם אותם בשביל האינטרנט. ויצאה תמונה חיה ועליזה כזאת..
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד
  גני אביב
לוח זמנים אוטובוסים
מפת השכונה
שמות הרחובות
סיקור כללי
סיכסוכים
בנייה
חדשות
 שרותי קהילה
נדל"ן בגני אביב
עורכי דין
תעסוקה
דואר

טיפולי יופי
שרותי רכב
בי"ס לנהיגה
בעלי מקצוע
חנויות
 פנאי ובידור
תיירות ונופש
חוגים ומועדונים
ספּוֹרט
בעלי חים בביתם
גלריית תמונות
 ילדים ןחינוך
גני ילדים
בתי ספר
עזרה בלימודים
  בריאות ורפואה
קופות חולים
רפואת שיניים
טיפולים
רפואה משלימה
לוח זמנים אוטובוס
רכבת ישראל
  נמל תעופה
ע"ש בן גוריון
  קישור
תמיחה וחברות
צרו קשר עמנו

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום
Информационный сайт - aviv7.com.
Воспроизведение, распространение в интернете и иное использование приведённой здесь информации допускается только с указанием гиперссылки (hyperlink) на aviv7.com.  Cсылкa должна включать: aviv7.com