גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il

מדיניות יום הנכבה במקום יום העצמאות
למנוע קיום יום 'הנכבה' 

דרישה בלוד: למנוע קיום יום 'הנכבה'

 14:22, 7 מאי 2006 / ט' באייר תשס"ו

"יום האדמה היה להם תקדים והערבים הבינו שיכולים להרים את הראף למרות מחאותינו ולכפור בזכותה של המדינה להתקיים", אומר וועד הפעולה בלוד.


 תושבים מלוד דורשים מתנ"צ עמיחי אשד, מפקד משטרת לוד, למנוע את קיום יום הנכבה ("האסון הפלסטיני") המתוכנן בעיר לוד.

הם מציינים במכתבם כי "יום הנכבה מעיד יותר מכל על הכפירה של הפלסטינים בישראל בזכותה של מדינת ישראל להתקיים בשלום ובטחון, ובזכותו של העם היהודי על מדינה עצמאית בארץ ישראל, וציון יום הנכבה בלוד מהווה תפנית מסוכנת שהחלה ביום האדמה".

 מנדי ספדי, נציג "ישראל ביתנו" בעיר" מציין כי "יצירת התקדים של ציון יום האדמה בלוד היה משגה שצפיתי את המשכיותו, והנה היום התחזית התממשה וצעד נוסף מסוכן אף יותר עתיד להתממש, וזה יהפוך את לוד לעיר המעורבת הראשונה שתיפול לידים ערביות, בפזל ההשתלטות האיטית של התנועה האסלאמית על הערים המעורבות בפרט, וערי ישראל בכלל".

 הוא גם ביקש להבהיר למפקד התחנה המקומית כי בידו היום "לעמוד על זכותה של לוד להמשיך ולהתקיים כעיר יהודית עם מיעוט ערבי, שחי בכפיפה לחוק הישראלי ולמנהגי ערים מעורבות ושמירה על סטאטוס קוו".

 עוד הוסיף כי "בידו לשמור על הקו האדום שלא יחצו אותו ערבים כיהודים ויחיו יחדיו תוך שמירה על רגשות איש את רעהו, כי לא יעלה על הדעת שתושבי לוד יחיו עם הידיעה ששכניהם פועלים להכחדתם, ועושים בכוונת תחילה לפגוע ברגשותיהם הלאומיות והדתיות, הייתי מייחל לחיי דו קיום אך כשזה כבר רחוק מאיתנו לפחות ניאבק לקיום".

 כתובת הכתבה באתר ערוץ 7 באינטרנט.

 http://www.a7.org/news.php?id=147981 
מדיניות לשקר אין רגליים...או איך חוגגים יום העצמאות בלוד
"חדשות העיר", זאב אוריאל, 12.05.2006

יום העצמאות עבר.הרגשתם? חוץ מהמנגלים המשפחתיים ובמת בידור אחת.מה היה לנו?

 תושבי השכונות נאלצו ליהנות מהשיירים של אחרים: "אימא, הנה זיקוק". "נכון חמודי, אבל זה לא שלנו...". "אימא ,אני שומע מוסיקה."..."נכון מתוק, אבל זה לא מכאן." רציתי להבין מדוע בעיר כל כך גדולה, ובה שכונות גדולות, אין יותר מאירוע אחד. ערכתי בירור קצר וכרגיל האמת הגיחה מבעד לשקרים .גורם ברשות אמר לי: " המשטרה לא מאשרת יותר מבמה אחת בגלל בעיית בטחון".

כמעט והשתכנעתי, אבל משהו מבפנים קרא לי לבדוק.ואכן לא הופתעתי לגלות את האמת.מפקד משטרת לוד דיווח לי כי לא הייתה כל פנייה או בקשה מטעם הרשות לאשר קיומם של אירועים נוספים.נהפוך הוא- הוא אמר כי היה שמח לאשר אירוע נוסף באם יתקיים.

לצערי המידע הזה הגיע אלי כשלושה ימים לפני החג. משום מה אני מאמין לו.אף אחד בעירייה לא חשב שתושבי השכונות הגדולות והמרוחקות ממרכז העיר זכאים לחגוג וליהנות מהחג.
 
לוד מסרבת להיכנע
  15.05.06
אז אם למישהו היה ספק בכך, "יום הנכבה"-יום ה"שואה" הפלסטיני התקיים. כמו כן נערכה עצרת מחאה "דגלים למען ישראל" אשר מנדי ספדי שלא נח לרגע אירגן. לא אומר שהיו הרבה אנשים, אך בכל זאת.. היה נוער, היתה תקשורת, היה חבר המועצה אלי סער מנדי נשא נאום כשהוא עטוף בדגל ישראל.  הוא  דיבר על כך שציון יום הנכבה ע"י ערביי ישראל מהווה כפירה  בעצם קיומה של מדינת ישראל, ומי שכופר בזכותנו להתקיים בשלום ובביטחון שלא יבוא אלינו בטענות אם אנחנו לא מקבלים אותו בעבודה, ושלא יבוא בטענות שלא מאפשרים לו לאיחוד משפחות, ושלא יתפלא אם נבחן אותו מכף רגל עד ראש כשהוא עולה לאוטובוס, ושלא יתפלא אם לא יהיה רצוי לגור בשכנות איתנו. 

לא די בכך שהריבוי הטבעי בלוד הוא יותר מכפול, ישנה גם תופעת פליטים ללוד מהשטחים שלא רשומה באף סטטיסטיקה, ואם לא נתעורר ונשמור על העיר ואם לא נרחיק מקרבנו את שונאינו מבין האוכלוסייה הערבית, בעוד עשר שנים אל תופתעו  אם יהיה ראש עירנו מוחמד אבו פאטמה, אינני אומר זאת על רקע שנאה לערבים אלא על רקע שנאה לכופרים בזכותנו להתקיים, כי אלה הם אויבנו, ואם נגזר עלינו לא לחיות בדו קיום לפחות עלינו להילחם על הקיום

אלי סער,נציג המפלגה הדתית, דיבר גם כן. נאומו היה בולט ונבון, אך כל הזמן נקטע ע"י מפגין משולהב אחד

שאלתי את סער איך הוא רואה את פתרון הבעיה. סער התחיל להשיב, אך הוא הוסט לכיוון אחר לגמרי ולא זכיתי לתשובה. חבר המועצה אלי סער פרש בפני הנוכחים את מפת הבניה הבלתי חוקית, והתריע מפני החמרה נוספת של התופעה, אך הבהיר שלא קל במצבה הנוכחי של העירייה לטפל בנגע הזה, "חייבים כוחות שאין להם אינטרס בחירות בלוד או אינטרס אחר כדי להוביל מהלך למיגור התופעה, והתחייב לפתיחה במלחמת חורמה בתופעה, ורדיפה משפטית לעבריינים שמקבלים גיבוי מגורמים שמטרתם הריסת העיר

לאחר מכן, הופיעו ברוך מרזל ואיתמר בן דביר.
לאחר עצרת המחאה נגד יום הנכבה הצעתי למנדי ללכת לכוון העצרת הערבית, אשר נערכה ברובה בתוך המסגד. הצעתי ללכת לצלם ליד המסגד. מנדי אמר שאיימו עליו ברצח אם יתקרב לשם.  אך אני "סופחתי" אל מכוניתו של עיתונאי צבי גרינה אשר הסכים לנסות לצלם משהו מחלון המכונית  הנוסעת.כתוצאה מכך עין המצלמה הצליחה לתפוס את קבוצת המפגינים הערביים, שהגיעו ללוד לא ברור מאיפה, יצאו מהאוטובוס ופרשו דגלי פלסטין. אך מאחר שידיי רעדו מפחד שמישהו ישים לב לפלאש המצלמה שלי, ומאחר שצבי לא עצר את מכוניתו לרגע, התמונות יצאו מכוערות, אך בכל זאת ניתן לזהות עליהן את דגלי הפלסטין
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד
  גני אביב
לוח זמנים אוטובוסים
מפת השכונה
שמות הרחובות
סיקור כללי
סיכסוכים
בנייה
משטרה
 שרותי קהילה
נדל"ן בגני אביב
עורכי דין
תעסוקה
דואר

טיפולי יופי
שרותי רכב
בי"ס לנהיגה
בעלי מקצוע
חנויות
 פנאי ובידור
תיירות ונופש
חוגים ומועדונים
ספּוֹרט
בעלי חים בביתם
גלריית תמונות
 ילדים ןחינוך
גני ילדים
בתי ספר
עזרה בלימודים
  בריאות ורפואה
קופות חולים
רפואת שיניים
טיפולים
רפואה משלימה
לוח זמנים אוטובוס
רכבת ישראל
  נמל תעופה
ע"ש בן גוריון
  קישור
צרו קשר עמנו

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום