כולנו מפגנים בתחנת הרכבת בגני אביב
     ◙ עיר לוד         ◙ גני אביב 23.07.2018    
בחודשים האחרונים אין חיבור של רכבת בין תחנת לוד לתחנת גני אביב. זאת אומרת, שמי שמגיע מכיוון דרום נאלץ לנסוע בתחבורה ציבורית במשך 40 דקות במקרה הטוב, בשני אוטובוסים – כדי לעבור מקטע של שלוש דקות נסיעה. מלוד לגני אביב. מחר בין שש לשמונה יוצאים תושבי שכונת גני אביב בלוד לתחנת הרכבת שלהם כדי למחות על יחס משפיל, מדיר ומאכזב של רכבת ישראל

טובה אבן חן 

 http://megafon-news.co.il/asys/archives/128335 

        
לוד -בני - חדשות Google

23 Jul 2018
This RSS feed URL is deprecated   23 Jul 2018  

לוד מבקשת להאריך את הרכבת הקלה כך שתגיע לנתב"ג; נת"ע מסרבים - הארץ   28 Jun 2018  

חבר מועצת לוד: לא למכור בתים ליהודים - ערוץ 7   15 Jul 2018  

צפו: ההפתעה שציפתה לראש עיריית לוד בעיר של חולדאי - כיפה   11 Jul 2018  

שר התחבורה אישר את בקשת עיריית לוד להארכת הרכבת הקלה מלוד לנתב”ג - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   18 Jul 2018  

“העיר לוד נמצאת מתחת לרדאר של היזמים” - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   04 Jul 2018  

לוד על המפה – גם בספורט הנשים והנוער - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   25 Jun 2018  

בקפיצה, בשחיה ובגלגול… סוף שנה בספורט הנוער בלוד - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   10 Jul 2018  

פוענח רצח תושב לוד בוריס בוטרשוילי - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   28 Jun 2018  

לוד: חגיגת סיום שנה בתלמוד תורה גלרית סכיום - שטורעם.נט   18 Jul 2018  

הרכב של 3 שופטי בג"ץ הוציא צו ביניים ועצר הבחירות לרבנות לוד - חרדים10   09 Jul 2018  
מאבק הרכבת בגני אביב
04.04.2013

גני אביב – מחאה דחופה של שכונה שקופהאני גרה בגני אביב זה כשבע שנים. רק לפני כחצי שנה התגברתי על המבוכה והחלטתי להתחיל לספר על כך, וגם, אולי, להצליח להשפיע במעט על היחס המשפיל של הרשויות לשכונה. לוד היא בעיה בפני עצמה, אבל אנחנו מדברים על שכונה של בתים חדשים, עם תושבים מסורים, עולים חדשים, אקדמאים, מלחינים ומוזיקאים, סטודנטים וחיילים, שמצויה במרחק תשע דקות נסיעה מתל אביב, אבל מרגישה כמו אחרונת הפריפריות. זה תחום שישראל חזקה בו במיוחד, הפיכת שכונה בלב הארץ למודרת ומנותקת.

גני אביב נבנתה לפני כ-17 שנים ושוכנת בפאתיה הצפוניים של לוד. בשכונה נבנתה אמנם תחנת רכבת, אבל למרות שעוברות בה מאות רכבות ביום, רק מספר מועט של רכבות עוצרות בה. בכל השנים האלה מממנת השכונה את הגרעונות של לוד, ולא מקבלת כמעט תמורה על עמלה.

הרושם הוא שהשכונה מוּדרת ושקופה כלפי הרשויות. בעוד שמבשרת ירושלים, לדוגמה, זוכה לכך שכל אוטובוס שיוצא מהבירה סוטה מדרכו ועוצר במחלף הראל, וזה כולל את האוטובוסים המהירים לצפון תל אביב, לראשון לציון, לאשקלון, לבאר שבע ועוד – עיניהם של תושבי גני אביב כלות בראותם מאות רכבות שחולפות על פני התחנה שלהם ולרכבת ישראל לא מספיק חשוב לעצור בה.

שמעתי ממנהלי תחנות: "רציתם הפרטה? קיבלתם"

לא ברור בכלל כיצד רכבת ישראל מונהגת. למרות שהמנכ"ל מצהיר על כוונות "חברתיות", יש תחושה קשה לתושבים שמי שבעצם מחזיק במושכות הם העובדים, שייתכן שבגלל תסכול על הפרטה מסוימת שמשרד התחבורה והנהלת הרכבת ביצעו ברשות – מכלים את זעמם בנוסעים. לא פעם, כאשר התגלו תקלות חמורות בנסיעת הרכבות (אחת מהן היא שמידי כמה ימים נהג הרכבת "שוכח" לעצור בגני אביב…) שמעתי ממנהלי תחנות: "רציתם הפרטה? קיבלתם".

רק כדי לסבר את האוזן – בחודשים האחרונים אין חיבור של רכבת בין תחנת לוד לתחנת גני אביב. זאת אומרת, שמי שמגיע מכיוון דרום (ראשל"צ, רחובות, אשקלון, אשדוד, באר שבע ועוד) נאלץ לנסוע בתחבורה ציבורית במשך 40 דקות במקרה הטוב, בשני אוטובוסים – כדי לעבור מקטע של שלוש דקות נסיעה. מלוד לגני אביב!

לא הועילו כל המכתבים, הבקשות, הישיבות והתחינות. גם ישיבה של פורום תושבים בנוכחות מנכ"ל הרכבת הולידה רק תקוות שהתבדו. מאוקטובר בשנה שעברה דחו את התושבים לנובמבר, מנובמבר לדצמבר, מדצמבר לינואר ועכשיו הם לא מבטיחים שינסו לשנות משהו בלו"ז של אפריל! לא מבטיחים, כבר אמרנו?

תושבי גני אביב מוחים במתחם תחנת הרכבת בגני אביב על ההתעלמות, על הניכור, על הזלזול ועל אוזלת היד של רכבת ישראל ומשרד התחבורה. שכונה במרחק תשע דקות מתל אביב זכאית לשתי רכבות בשעה, להסעה לתחנת הרכבת, לכרטיסי נסיעה חכמים שבאמצעותם יוכל כל תושב להחליט מתי הוא נוסע באוטובוס ומתי ברכבת. בכרטיס רב קו מותרת ביגמיה. לא חייבים לקנות כרטיס חופשי חודשי ולהתחתן רק עם כלי תחבורה אחד!

ואם אנחנו כבר עוסקים ברכבת ישראל בכלל, אז כדאי שמישהו יגלה מי הגה את הזכיונות של מכונות המשקאות ברכבת, ושל המזנונים היקרים. חשבתם ש"גזלן" יש רק במדבר? לא רבותיי, רכבת ישראל מעמידה "גזלנים" בתחומה ומשתמשת בנוסעים כבקהל שבוי.

ישבתי עם מספר בכירים ברכבת, לא לפני שהתנהלתי מולם בתכתובת ענפה. התשובות שקיבלתי מהם לא מספקות, ובעיקר לא מחייבות. לתושבים נמאס, והם חשים שרק אם הם ימחו מחאה אפקטיבית, אולי יצליחו להביא לשיפור זמינות הרכבות.

http://megafon-news.co.il/asys/archives/128335

 
  
  
  
  
  


חברים וחברות - עדכון מרגש מטובה שמובילה את מאבק הרכבת בגני אביב
שבוע טוב ומועדים לשמחה...

 
ערב טוב לכולם,
 
ראשית תודה לכל העושים במלאכה, התמונות הספציפיות הללו צולמו על ידי אדי ווליצקי, אבל יש עוד המון תמונות , ואני מעלה לאט לפייסבוק - הכול עבר גם לתקשורת. מקווה שתהיה תהודה טובה.
 
אני מאוד עייפה כעת, אבל חשה שמה שעשינו הערב עבור גני אביב הוא בהחלט אפשרות לתפנית. היו מאות רבות של אנשים, נשים וטף, מאיר ניצן כיבד אותנו בנוכחותו, אנשים חתמו כל אחד על מה שמפריע לו, אנשים התנדבו - והכי כיף היה שכולנו צעדנו לרכבת. עכשיו, השאלה הגדולה היא אם יהיה לנו כוח מול משרד התחבורה והנהלת הרכבת, כדי להצליח חייבים להמשיך להיות מאוחדים - וכבר לחשוב על צעדים נוספים של חיבור (בינינו) ושל פעולות מול הרשות העירונית וכל גורם שיכול לסייע לגני אביב להפוך להיות שכונה נעימה ופורחת. 
 
האנשים שפגשתי בפארק היו מקסימים, מעורבים, מופתעים מכמה פרסים וטרופיות וממתקים לילדים. זה פשוט לא ייאמן איך השכונה צמאה למעט תשומת לב, בסה"כ קצת יחס. 
 
אני מאחלת לכולם שבת שלום, והמשך חג נעים. מי שנוסעים ברכבות בימים האלה - יודעים מה עליהם לעשות. נקווה להדים טובים גם בתקשורת. כמו שאנחנו יודעים - בסופו של יום - זה מה שיקבע. שוב תודה לכולם. למדתי מכל אחד ואחת מכם המון, למדתי גם שכדי להצליח להרים אירוע צריך למצוא את אותם אנשים עם שאר רוח, אלה שעושים, ולא מפסיקים לעשות !! 
 
שוב תודה, אני אוהבת כל אחד ואחת מכם,
 
שלכם,
טובה
תודה על הפרגון. מיד אחרי החג אנחנו נתקשר ונכתוב לכל מי שנרשמו בנושאים השונים שכל אחד רוצה לעסוק בהם, מבחינת השכונה שלנו.
 
בינתיים - כל מי שעולה על רכבת בגני אביב או אליה - מתבקש לארגן מספר אנשים, לעכב בדלתות את הרכבת. כל עיכוב של 4 דקות יכול ליצור קאוס בכל המדינה - מצפון ועד דרום. אנא, הבינו - רכבת ישראל מתעלמת מהצרכים של הנוסעים. המחאה שלנו משנה את התמונה - במקום שהם (הרכבת , משרד התחבורה) ישלטו במסילה - אנחנו הנוסעים יכולים לעשות זאת.
 
כרגע הכדור בידיים שלנו. כל מי שעולה על רכבת לעכב, לעכב, לעכב !!! 
 
לא לעורר יותר מדי פרובוקציה (לדעתי הרכבת ומשרד התחבורה לא מעוניינים לעצור אנשים, כי זה באמת יעשה "חדשות") 
 
הסלוגנים המוצעים : "נפיל את לו"ז אפריל" , "גני אביב היא לא מלונה", "רכבת עוברת אך לא עוצרת" וכדומה. בדר"כ יש פקח או שניים ברכבת. אם כמה אנשים מתארגנים - יורדים לאט, עולים לאט ועומדים בדלת - זה יעשה לנו את העבודה .
 
חשוב : אם מצליחים לעשות את זה - אנא - שלחו סרטון בסמארטפון - רצוי שגם שעת האירוע תהיה מצולמת דרך השעון של תחנת הרכבת. כך יהיו לנו עוד ועוד סרטונים לתקשורת - וכך ניצור באזזז גדול. שיהיה לנו בהצלחה.
 
להסרת ספק : הרכבת היא רק ההתחלה. זהו מאבק שאם נצליח בו - ישמעו אותנו בכל שאר התחומים. 
 
המשך חג נעים ושמח !!!
שלכם,
טובה   עמוד:    1  

כל ההודעות    
פיתוח ועיצוב אתרים - סטודיו AVIV7