גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

русский
  Lod מודעות
 
העיר, צִיבּוּר, אירועים
 מספר דוגמאות להפעלת חוקי העזר הקיימים         
  12.08.07 
  מאת: זאב אוריאל

בכתבות האחרונות שלי התמקדתי במושגים הקשורים לבית המשותף, הנוגעים ישירות לחיינו. הפעם אתייחס לחוקי העזר העירוניים, הנוגעים ישירות לאיכות חיינו באמצעותם יכולה הרשות לבצע שינויים של ממש ,בעצם מבלי שייגרמו זעזועים תקציביים במערכת או זעזועים פרסונאליים, שאותם קשה יותר להביא לידי מימוש, לפחות כשמדובר בטווח המיידי.
 אני לא מדבר על מבצעים כאלה ואחרים שהרשות מחליטה עליהם ,אחת לחודש או אחת לשנה, מבצעים שאם אין להם המשך בטווח הרחוק הם חסרי משמעות. אני בעד מבצעים, המעוררים את הציבור לתחושה של שותפות, של פעילות קהילתית התורמת לאיכות הסביבה ולאחווה ותחושת "ביחד".
 אני סבור שבד בבד עם מבצעי הרשות ו/או הקהילה, ישנה פעילות שוטפת שחייבת להתבצע ע"י הרשות עצמה. אחת הדרכים היא כפי שציינתי-הפעלת חוקי עזר עירוניים. בעבר דובר מידי פעם על הפעלתם אולם בפועל לא נעשה דבר. הייתה תחושה שחוסר יכולת ארגונית מובילה לכאוס ולאיבוד משאבים קיימים ברשות.

אתן מספר דוגמאות להפעלת חוקי העזר הקיימים:

חוק עזר שאוסר על חניית רכבים כבדים בשטחי מגורים ומוסדות חינוך
ביוני 2006 יצא איסור של חניית רכבים כבדים מעל 10 טון ,מטעם עיריית יהוד-נוה מונוסון .


מרוב עצים לא רואים את היער
חוק עזר הנוגע לאחזקת בעלי-חיים.

מניעת רעשים באזורי מגורים
עמותת "גשר חינוכי" נוסדה בשנת 2004 ע"י מתנדבים תושבי שכונת גני-אביב העוסקים בחינוך. ועד העמותה כולל ארבעה דוקטורים ושלושה מומחים בעלי תואר שני בחינוך. מטרת העמותה היא לפתח נושאים חינוכיים לטובת הקהילה.

 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד


דף הביתתת • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום