גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

русский
  Lod מודעות
 
העיר, צִיבּוּר, אירועים
  01.03.07
שכונת גני אביב במצור

מאת: מנדי ספדי
שכונת גני אביב מונה כ- 20000 תושבים ויש לה כביש גישה אחד בלבד, הכביש עובר דרך בתי השכנים הערבים, דבר שמצריך חשיבה לחלופה משני היבטים.

היבט ראשון הוא ההיבט הנורמטיבי: מצב שנקלעו אליו תושבי השכונה לפני כשבוע, מכונית פרטית גנובה ע"י צעיר ערבי עברה את האי תנועה והתנגשה חזיתית במשאית שנסעה בכיוון הנגדי לכיוון השכונה, עקב חסימת הכביש במשך שעה וחצי נמנע מעשרות תושבים להגיע לשכונה במרחק הליכה מביתם, ואלפי תושבי גני אביב היו במצור במשך שעה וחצי ללא יכולת לצאת מהשכונה.

היבט שני והמדאיג את תושבי השכונה : ההיבט הלאומני, יותר ויותר תושבים נקלעו ליידוי אבנים על מכוניותיהם, אוטובוסים של אגד נקלעו גם הם בעבר ליידוי אבנים, ובמידה והתנועה האסלאמית תצליח להסלים את האירועים על רקע סכסוך החפירות בהר הבית, ופרעות אוקטובר 2000 יחזרו על עצמן, יש יסוד סביר להניח שתושבים ערבים יבקשו לחסום את כביש הגישה היחיד של גני אביב, ויוצר מצב בו נהפוך לשכונה במצור.

במשך שנים ניסינו כתושבי השכונה להביא למימוש הבטחת הקבלן לסלול כביש שיתחבר לנתיבי איילון, אך הוברר שההבטחה של הקבלן לא הייתה מבוססת על תוכניות כלשהן שהוגשו למשרד התחבורה, לא היה אישור ואפילו לא הוגשה כל בקשה, שר התחבורה דאז אביגדור ליברמן השתדל רבות לסייע בידינו אך נתקל בבעיה שלא נמצא לה פתרון והיא אדמות פרטיות של המושבים שסירבו להסדר ודחו על הסף סלילת כביש בתוך אדמותיהם, דבר שהביא אותנו לחפש חלופה אפשרית, בארבע שנים של כהונת רגב לא מצאנו שיתוף פעולה מצד העירייה והחלופות שהועברו על ידי למשרד התחבורה הוקפאו בגלל אדישות והיעדר התעניינות מצד העירייה, וכידוע לעירייה יש חשיבות רבה להוצאת תוכניות אלה אל הפועל.

הצעתי כחלופה אפשרית יחידה כנראה, להרחיב את תוואי כביש הביטחון שעובר לאורך מסילת הרכבת עד לצומת בית דגן, ולהשתמש בו ככביש יציאה נוסף מגני אביב שלא יהיה תלוי בזעמם של שכנינו ויהיה לתושבי השכונה לבחור באחד משני הדרכים לנסיעותיהם, ובמידה וייסגר כביש אחד תהיה להם חלופה שיוכלו להשתמש בה.

מכתב נוסף בנדון נשלח לשר התחבורה בימים האחרונים, ובסיוע ח"כים אני מקווה שבעידן שלאחר רגב יהיה לתושבי השכונה תקווה לפתרון, ושיתוף פעולה מצד משרד התחבורה והועדה הקרואה שתנהל את העיר בשנים הקרובות.
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום