גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

русский
  Lod מודעות
 
העיר, צִיבּוּר, אירועים
 12.08.07    דיון במסמכי החזון הערבי
מאת:  יעקב ברשקוב

בשבוע שעבר התקיים בהיכל התרבות העירוני דיון שארגן מנדי ספדי בנושא "מסמכי החזון של ערביי ישראל", בדיון השתתפו ח"כ ישראל חסון סגן ראש השב"כ לשעבר, ח"כ אריה אלדד, מנדי ספדי, ד"ר ת'אבת אבו ראס נציג עדאלה שהשתתף בניסוח שלושת המסמכים, ד"ר עתאליה בן מאיר. פתח את הדיון ד"ר ת'אבת אבו ראס, שהציג את הרקע לכתיבת המסמכים ותוכנם: "התפתחו תנאים פוליטיים שאפשרו את כתיבת המסמכים, ואם שאלתם למה עכשיו?

כי האוכלוסייה הערבית לא מצאה תועלת בעשייה הפרלמנטארית של הח"כים הערבים, לכן החלטנו לבנות תבנית למאבקנו והמסמכים מציגים את עמדותינו לחיים בישראל" אמר והוסיף: "60 שנה ישראל אומרת לנו תחכו עד שנגמור את הבעיה עם בני עמכם הפלסטיני, ועם שכנינו הערבים ואז נתפנה להסדיר את הסוגיה הערבית הפנימית, ואנחנו לא מוכנים לדחייה הזו" ד"ר ת'אבת אבו ראס מחזק בדבריו אלה את אמירתו של ליברמן שקודם לפתרון הסכסוך הערבי ישראלי מחוץ, עלינו לפתור את הסכסוך הערבי ישראלי בתוך גבולות ישראל.

ח"כ חסון שאל מדוע לא נבחנה האופציה של ההפרדה בין העמים אם לא הצלחתם למצוא דרך לחיים בדו קיום ואתם טוענים לקיפוח, אבו ראס סירב לענות ושאל אם הוא מצוי תחת חקירה.

ח"כ חסון אמר: "אני שמח על פרסום המסמכים האלה, כי הם נתנו הכשר לכל טענותינו נגד ההנהגה הערבית, זה הרס עצמי לחיים אפשריים במדינה אחת והחלום שתישארו כאן ואנחנו נעזוב בחיים לא יתממש, אם ברצונכם לממש את הזהות הפלסטינית שלכם תתחילו לחשוב על הפרדה, וחילופי שטחים מאוכלסים נותן מענה לכל ייסוריכם הלאומיים ורגשי הנחיתות".

ח"כ אריה אלדד אמר: "הייתי מייחל שיהיה לי מליון דולר כדי שאוכל להדפיס את המסמכים שלכם ולחלק אותם לכל בית בישראל, וכך מלאכתי תיעשה, כי אז כל ישראלי יראה את הפנים האמיתיות שלכם, ויבין עד כמה אינכם מעוניינים לחיות איתנו אלא לחיות במקומנו".

מנדי ספדי אמר: "חשיבות הדיון נובעת מהשינוי הקוטבי בין המתדיינים, תמיד שעממה אותי ההתדיינות העצמית ולכן יזמתי את הדיון הזה" ובהתייחסו למסמכים אמר: " דו קיום ביקשנו, חלקנו אף האמין וחלם על דו קיום אפשרי, ריאליסטים ביקשנו להיות, ייחלנו וחתרנו לדו קיום לפחות עם הערבים החיים בתוכנו, והיום לאחר עשור וחצי של החמרה ביחסים והתעוררות לאומנית ערבית קיצונית, ח"כ אחד בורח למדינת אויב לאחר שקיים קשרים אפלים ובגד לכאורה במדינה מחד, ומאידך הוציאו קבוצות מרכזיות בחברה הערבית בישראל שלוש מסמכים שמהווים תום עידן התקווה לדו קיום, ותחילתה של מלחמת הקיום המוצהרת."

והוסיף: " שלושת המסמכים פוצצו באכזריות את כל הגשרים האפשריים לדו קיום יהודי ערבי, ומנסחיהם הציבו את האוכלוסייה הערבית בישראל בשורה אחת לצידם של סוריה, איראן, ארגון החמאס בעזה וחיזבאללה בלבנון, ואולי גם מעבר לכך, קרי לצידם של כל אלה שרואים בישראל כמדינת אויב, זאת במקום לחתור להשתלב במדינה ככל האזרחים.

,מסמכי החזון מבקשים למחוק את כל חוקי המדינה, סמליה וערכיה ולבנות תבנית חדשה שתאושר ע"י המיעוט הערבי, סעיף 19/20 מבקשים לבטל את סמלי המדינה חשוב לציין שאין תקדים בעולם שמיעוט משנה סמלים של מדינה, ורק שינוי מהותי של טריטוריה משנה את סמליה.

ובסעיף 20 מודלII דורשים לבטל את כל יסודות הדמוקרטיה, ז"א שמיעוט יכול לבטל חוק שמחוקק הרוב, נעדר מעיני במסמך החוקה הדמוקראטית של עדאלה את חובות המיעוט במדינה בנוסף לזכויותיו, חובת שמירה על החוק, חובת שירות צבאי או לאומי, חובת הנאמנות למדינה ערכיה וסמליה, חובת האזרח לראות במדינות שחותרות לפגוע במדינתו כמדינות אויב ללא משוא פנים" וחתם את דבריו: "המסמכים מציגים את ישראל כמדינה קולוניאלית למרות שהקולוניאליזם אינה מילה כל כך גסה, שכן היא השתלטות על אזור חסר תרבות כדי להפיח בו את רוח התרבות, אם אתם רואים בעצמכם כעם חסר תרבות וישראל באה להפיח בכם רוח התרבות מה טוב, אלא מה?

שישראל לא קמה על בסיס קולוניאלי אם כי על בסיס שייכות היסטורית ודתית לארץ ישראל. מסמכי החזון אינם מוסיפים ליחסי ערבים יהודים אלא גורעים אותם, מסמכי החזון מוכיחים שערביי ישראל אינם מסוגלים להיות גשר לשלום בינינו ובין שכנינו, ואינם מסוגלים להיות גורם לפתרון הבעיה, אם כי בעיה בפני עצמה ואיום פנימי על בטחונה ושלומה של ישראל.".

 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום