גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

русский
  Lod מודעות
 
העיר, צִיבּוּר, אירועים
 
 
  חבר פרלמנט בהלווית המחבל
  נציג ארגון דרוזי דורש משרת החוץ לגנות   השתתפותו
  של פוליטיקאי איטלקי בהלוויה של המחבל מי-ם.
  מאת: איתמר ענבר. 13.08.2007
  האם חבר הפרלמנט האיטלקי עבר את הגבול? יו"ר ארגון "דרוזים למען ישראל", מנדי ספדי, דורש משרת החוץ, ציפי לבני, להעביר לממשלת איטליה גינוי חריף על רקע השתתפותו של חבר פרלמנט איטלקי בהלוויית המחבל אחמד ח'טיב, מכפר-מנדא. "אני מאמין שגם האיטלקים לא יאהבו את העובדה שחבל פרלמנט שלהם משתתף בהלווייתו של מחבל, שביצע פיגוע חבלני בישראל", אמר ספדי ל-nrg מעריב.

במכתב ששלח היום לשרת החוץ מביע יו"ר ארגון "דרוזים למען ישראל" שאט נפש מהשתתפותו של חבר המפלגה הקומוניסטית בפרלמנט האיטלקי, ממוצא פלשתיני, עלי רשיד, בהלווייתו של ח'טיב בכפר-מנדא אתמול. ח'טיב נהרג ביום שישי לאחר שניסה לחטוף את נשקו של מאבטח בעיר העתיקה בירושלים.

 "אלא מה, מתברר כי ישנם בפרלמנט האיטלקי חברים שאף משתתפים בהלווייתם של מחבלים, וזאת ראינו אתמול בהלווייתו של המחבל הנתעב מכפר-מנדא, אחמד ח'טיב, שביצע את הפיגוע ביום שישי בירושלים. חבר הפרלמנט האיטלקי, שהיה אורחו של ח"כ מוחמד ברכה, השתתף בהלוויה ואף האשים את ישראל בתוקפנות נגד הערבים, ושמדיניות ישראל היא סיבת האסונות שפוקדים את האזור(ציטוט מדבריו שפורסמו באתר עיתון 'אל-סנארה')".

 "מדינת ישראל לצד מדינות המערב נלחמים בטרור האיסלאמי ומבקשים לנדות ולהוקיע מבצעי פיגוע רצחניים, וזאת בחרם וסנקציות המופעלות נגד ארגוני הטרור ותומכיהם, ורדיפתם עד השמדה", כתב ספדי ללבני. "איטליה, כחלק מהקואליציה נגד הטרור נלחמת בזרועות הטרור ותאיו, רודפת כל סממן לטרור ומצליחה לחשוף תאי טרור החיים בארץ המגף.

 כך, לפני כחודש נחשף מצבור נשק במסגד באיטליה שהאימאם בו נתגלה כראש החוליה שתכננה לבצע פיגועי טרור". "מי זה ספדי?" על רקע הדברים הללו מבקש ספדי משרת החוץ "להעביר את הגינוי החריף ביותר לממשלת איטליה על שנציג רשמי של הפרלמנט האיטלקי משתתף בהלוויית מחבל נתעב, ובזמן שגם מדינת ישראל כמו איטליה נלחמים בחירוף נפש בטרור האסלאמי והבינלאומי".

 ספדי אמר הבוקר ל-nrg מעריב כי התמלא זעם כששמע שחבר הפרלמנט האיטלקי השתתף בהלווייתו של ח'טיב. "כמו שצורם לי לראות חברי כנסת שלנו, שמגיעים ומשתתפים בכנסים של ארגונים שמוכרים גם בעולם כארגוני טרור, כמו חיזבאללה וחמאס, כך צורם לי שנציג מהפרלמנט האיטלקי, שנלחמת גם היא בטרור,

 משתתף בהלוויה של מחבל שביצע פיגוע חבלני בישראל", אמר. "אני מאמין שגם האיטלקים לא יאהבו את העובדה שחבר פרלמנט שלהם משתתף בהלוויה של מחבל". יו"ר חד"ש, ח"כ ברכה, שרשיד הגיע להלוויה כאורחו בישראל, אמר בתגובה לטענותיו של ספדי: "מי זה?" כשהוא מתכוון ליו"ר ארגון דרוזים למען ישראל.

 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום