גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

русский
  Lod מודעות
 
העיר, צִיבּוּר, אירועים
 02.12.08    הדרוזים: לא לשלוח אותנו לפינוי יהודים
 
מנדי ספדי 

יו"ר פורום דרוזים למען ישראל שיגר מכתב לרמטכ"ל בו הוא מבקש שלא לשלוח חיילים דרוזים לפנות את בית השלום, זאת כדי למנוע קרע בין הדרוזים ליהודים עוזי ברוך מנדי ספדי, יו"ר פורום דרוזים למען ישראל שיגר מכתב לרמטכ"ל, גבי אשכנזי בו הוא מבקש שלא לשלוח חיילים דרוזים לפנות את בית השלום בחברון זאת כדי למנוע קרע בין חיילי צה"ל בני העדה הדרוזית לבין אחיהם היהודים. "בכדי למנוע את העוינות שעלולה להתפתח במידה ויוחלט חלילה על פינוי בית השלום בחברון, אני פונה אליך בשם כל חיילי צה"ל הדרוזים, בשם כל הלוחמים הדרוזים שנלחמו לצידך מיומך הראשון בשרות המדינה, בשם כל העדה הדרוזית ששולחת 94.6% מבניה לשרת תחת פיקודך,
ובשם הרעות והערכים הצה"ליים שאנו מטמיעים בצעירי העדה, ולמען המשך שירות נאמן ונחוש של הדרוזים למדינת ישראל, אני פונה בדאגה מחשש לקרע שחלילה עלול להיווצר אם יישלחו חיילים דרוזים לבצע פקודה זו", אמר ספדי.

 "חיילי צה"ל בני העדה הדרוזית ידועים כחיילים אמיצים, מטובי לוחמי צה"ל ובעלי מוטיבציה גבוהה ודבקות במשימות. והוכיחו את יתרונותיהם בכל מלחמות ישראל ובמלחמה מול האויב האכזר בכל החזיתות, ועוד בטרם קום המדינה בהגנה על היישוב היהודי בחרו להילחם לצד המאבק הצודק, וקרבת הדם בין הדרוזים ליהודים שהחלה בעידן הנביא הדרוזי יתרו ומשה רבנו היה לה משקל מכריע בשיקול".

ספדי הוסיף "הרעות ושותפות הגורל בין הדרוזים ליהודים מורגשת ביחסי היום יום, אך ישנם תקריות שעשויות לפעור קרע מסוים בין בני הברית וזאת אבקש למנוע, פנו אליי ידידים ממתיישבי חברון וטענו שמפקדי צה"ל שולחים את החיילים הדרוזים לחזית מול המתיישבים, שכן כפי שביקשו חבריי להבהיר שאם האחים מתקוטטים זה נשאר בתוך המשפחה, אך כאשר בני הדודים מתקוטטים זה עלול להפוך לעוינות, ובזה אני מוצא את עצמי מסכים עם חבריי המתיישבים".

 "תפקידם של חיילי צה"ל להגן על אזרחי ישראל מפני אויבינו, ולא להיות מבצעי החלטות פוליטיות של ממשלה זו או אחרת, ואני תקווה שתהיה נחוש מקודמך בתפקיד ותמנע שימוש בפקודיך במחלוקות אלה, שכן צה"ל עלול בזה לאבד את מעמדו הרם כצבא העם וזאת אסור לנו לאפשר, פקודיך חייבים להישאר הערך העליון של העם ומודל חיקוי לנוער המתבגר, שבילדותי אני זוכר כמה יראת כבוד הייתה לנו לחיילים מהישוב ואסור שיראת הכבוד הזו תדעך",

 כתב ספדי לרמטכ"ל.

 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום