גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

русский
  Lod מודעות
 
העיר, צִיבּוּר, אירועים
 14.09.07    הר געש של שנאה אסלאמית באום אלפחם.
מאת: מנדי ספדי.

ובציבור הערבי, שהשתתפו בו כ- 60 אלף אזרחים ערבים.
 

הנאום המרכזי היה של ראש התנועה האסלאמי ראאד סלאח שלא חסך אש וגופרית לבנאומו נגד ישראל.

פתח את דבריו בפנייה לאומה הערבית והאסלאמית שאל בה: "איך אתם מסכימים שיימשך הכיבוש על ירושלים כ- 40 שנה, בזמן בו אתם מהווים חמישית מיושבי תבל? ושהכיבוש יכפה חלוקת מסגד אלאקצה, בזמן בו אתם צופים ושותקים? ושהכיבוש יעשה את מה שהוא עושה בייהוד ירושלים, חפירות ומנהרות ואתם שותקים, אנחנו רואים בכם כשריון ההגנה על מסגד אלאקצה, שהרי הסכנות שמאימות על מסד אלאקצה לא תחלוף אלא בחלוף הכיבוש, לכן הגיע העת שנעמוד עמידה שתחדש בנו את גדולת עומר אלפארוק ביום בו פתח את ירושלים, ונחדש את חיוך סלאח אלדין יום שחרור ירושלים, עליכם להתערב לטובת האינטרס של בני עמכם, כי הלגיטימיות שלכם נובעת מהחיבור שלכם עם בני עמכם ", וקרא סלאח לאומה הערבית אסלאמית להתאחד בעמדתם נגד "הפורענות האמריקאית –ישראלית " כהגדרתו.

סלאח פנה לישראל בנאומו ואמר: "לא תצליחו להתנגש עם (סונאן אללה) פסיקות ה', ככל שתתגברו את כוחותיכם וככל שתפרסו את מערך המודיעין שלכם, וככל שתגייסו כספים ולמרות ההרס שגרמתם, שהרי בירושלים לא יחיה לנצח עריץ וכל כיבוש סופו לגלות מירושלים. עכרמה סברי הצטרף לסלאח וקרא לערבים ולמוסלמים לפעול לסיום הכיבוש והפסקת העריצות מירושלים כהגדרתו.

כמאל ח'טיב גינה את השתיקה של הערבים והמוסלמים בסוגיית אלאקצה, וגינה מי שרוקם עסקאות לחלוקת ירושלים והזהיר אותם מפני חתימה ואמר: "אפילו שכל הערבים יחתמו על חולקת ירושלים, הרי שאנחנו בפנים הפלסטיני (ההגדרה המועדפת לערביי ישראל) אנחנו נשבור את כל העתים ונקרע את כל הניירות ולא נחתום על מסמך שיאפשר חלוקת ירושלים ומסגד אלאקצה, ומי שחשב בישראל שאנו אומה שהתעייפה ונחלשה יופתע שאנחנו לא כאלה, שהרי יש לנו מועד קרוב, כי אנו בפתחה של תקופה שתקרב אותנו מיום הישועה".
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד

דף הביתת • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום