◙ עיר לוד         ◙ גני אביב 23.02.2019    


נחנך המתנ"ס החדש בגני אביב ע"ש אריק איינשטיין
26.09.2014
    בטקס חגיגי בהשתתפות מאות אורחים ובמעמד שר הפנים גדעון סער נחננך המתנ"ס החדש

 עד היום ומזה קרוב ל-20 שנה, פעל המתנ"ס השכונתי במבנים ארעיים ומיושנים אשר שימשו בעבר את משרדי המכירות של החברה שבנתה את שכונת גני אביב, אחת משכונות המגורים הגדולה בישראל על כ-18,000 תושביה. 
 
ראש העיר יאיר רביבו: בהחלט מגיע לתושבי גני אביב מתנ"ס חדש שיהווה ציר מרכזי ומוקד לפעילות חברתית, קהילתית ותרבותית, עבור כשמונה עשר אלף תושבי השכונה ואלפי ילדיה הנהדרים


יצוין כי העירייה מימנה מתקציבה 10 מליון שקלים להקמת המתנ"ס החדש, מה שמעיד על יציבותה הכלכלית כיום של העירייה ועל ראייתה את התושב והקהילה בראש סדרי העדיפויות. זהו המתנ"ס הראשון הנבנה בלוד, לראשונה מזה 25 שנה.

ההחלטה לקרוא את המתנ"ס ע"ש אריק איינשטיין, הייתה ביוזמתו של ראש העיר, כביטוי והערכה לפועלו האדיר, כגדול זמרי ישראל, כשחקן ויוצר ענק, ומחשובי גיבורי התרבות של ישראל מאז קום המדינה.

 

 
  המתנ"ס החדש בשכונת גני אביב בלוד, פתח את שעריו בטקס חגיגי בהשתתפות מאות אורחים ותושבים.  


 
  
  
 
 
      "זהו חלום שהתגשם" אמרו תושבים בגני-אביב, "תרבות הפנאי והחינוך הבלתי פורמאלי בשכונה עולים מדרגה להנאתם של אלפי ילדי השכונה". התושבים שהתראיינו לאמצעי התקשורת לא הסתירו את שביעות רצונם. "הגיע הזמן, הילדים שלנו באמת ישמחו להגיע למתנ"ס החדש והמזמין". פתיחתו של המתנ"ס החדש, תביא לחיזוק הזיקה והגאווה המקומית, ולהעלאת הדימוי של שכונת גני אביב, כך מאמינים התושבים.   

  
       ראש העיר יאיר רביבו ציין כי בסיום תפקידו כמנכ"ל העירייה, סיימה העירייה את שנת התקציב בעודף תקציבי ולפיכך הציע להשקיעם במתנ"ס בגני אביב. "אני שמח שקיבלו את הצעתי", אמר רביבו, "בהחלט מגיע לתושבי גני אביב  מתנ"ס חדש  שיהווה ציר מרכזי ומוקד לפעילות חברתית, קהילתית, ותרבותית, עבור כשמונה עשר אלף תושבי השכונה ואלפי ילדיה אשר ייהנו ממערך פעילות חוגים, העשרה ופנאי, במבנה מרשים, מודרני וייחודי". 

  

תזמורת הנוער הייצוגית המדהימה של לוד בניהולו ובניצוחו של מני מטלון

  
  

  

  
  
  
  
במהלך הטקס העניק ראש העיר לשר הפנים גדעון סער, תואר אזרח כבוד של העיר לוד (ראו ידיעה נפרדת), על תרומתו הייחודית, הממושכת והסגולית לקידום מערכת החינוך בלוד בתפקידו הקודם כשר. החינוך, ועל פועלו המבורך לקידומה, פיתוחה ובניינה של העיר, בתפקידו הנוכחי כשר הפנים
  

  

 

  מאות האורחים והתושבים שהגיעו לטקס חנוכת המתנ"ס, גדשו עד אפס מקום את אולם האירועים, ונהנו ממופע אומנותי של המלחין, המעבד והזמר שם טוב לוי, שיצר עם אריק איינשטיין אלבומים נהדרים ועשרות שירים, מרביתם הפכו לקלאסיקות שכולם מכירים, ומהופעת תזמורת הנוער הנפלאה של העיר לוד, נגני בית הספר למחוננים ומצטיינים במוסיקה בניהולו ובניצוחו של מני מטלון, בין היתר בעיבוד לשיר "עוף גוזל", שהפך לאחד מלהיטיו הגדולים ביותר של אריק איינשטיין.  


    המבנה המפואר במבט מבחוץ, מזמין ומשדר חמימות

 

 עמוד:    1  

כל ההודעות    
פיתוח ועיצוב אתרים - סטודיו AVIV7