חדשות
     ◙ עיר לוד         ◙ גני אביב 18.09.2018    


רכבת ישראל פוגעת בשירות לתושבי גני-אביב בלוד
20.10.2011
עיריית לוד בפנייה למשרד התחבורה:
רכבת ישראל פוגעת בשירות לתושבי גני-אביב בלוד
בתמונה: מאיר ניצן ויאיר רביבו פועלים לשיפור שירות הרכבת לתושבי גני-אביב ולרווחתם

עו"ד יאיר רביבו, מנכ"ל עיריית לוד שיגר בשבוע שעבר מכתב בהול אל דן הראל – מנכ"ל משרד התחבורה, בדרישה להפעיל את סמכותו מול גורמי רכבת ישראל, כדי שזו תתגבר את הקווים ותשפר את השירות לתושבי שכונת גני-אביב.

רביבו מציין במכתבו כי בחודש מאי 2008 כזכור ולאחר ציפייה ארוכת שנים, נפתחה תחנת הרכבת בשכונת גני-אביב בלוד, לשמחתם של כ-20 אלף תושביה. פתיחתה של תחנת הרכבת החדשה, עוררה תקוות רבות בקרב תושבי השכונה אשר מרביתם משתמשים בשירותי התחבורה הציבורית.

ואכן, על אף תדירות הקווים הנמוכה, שיפר השירות החדש באופן משמעותי את איכות החיים של תושבי השכונה ואת נגישותם בצאתם לעבודתם בבוקר מהשכונה ובחזרה אליה בשעות הערב.

עוד מוסיף מנכ"ל העירייה כי במטרה להטיב את השירות, פנתה העירייה מספר פעמים בבקשה לתגבר את הקווים, אולם לא זו בלבד שבקשת העירייה לא נענתה, אלא שלאחרונה, עם שדרוג תנועת הרכבות מראשון לציון (25.9.11), הורעו מאוד תנאי השירות לתושבי השכונה, כאשר הוחלט לצמצם את הקו לתל-אביב עד לתחנת ההגנה בלבד, ומשם נאלצים התושבים המבקשים להגיע לתחנת השלום במרדף ובמעבר מרציף לרציף בשעות השיא הדחוסות ממילא.

"שיפור השירות שניתן לנוסעי הרכבת – במהירות הנסיעה, בדיוק ובבטיחות, הם כללי היסוד עליהם מתהדרת רכבת ישראל ואולם בפועל, בכל אלו, פוגעת רכבת ישראל בתושבי שכונת גני-אביב אשר זמן נסיעתם הוכפל כתוצאה משינוי זה, שלא לדבר על הפגיעה בדיוק ובבטיחות", מציין עו"ד רביבו במכתבו ומוסיף כי הרעת השירות כצפוי, עוררה תרעומת צודקת של תושבי גני-אביב אשר פנו לעירייה ומתכוונים לנקוט בצעדי מחאה חריפים.

"זאת ועוד, העיר לוד עושה מאמצים רבים כדי לחזק את העיר, בתוך כך מקימה בימים אלו כפר סטודנטים כפרויקט חברתי חינוכי חשוב ביותר שיתרום לחיזוק החוסן האישי והקהילתי של תושבי העיר ולמשיכת תושבים וקהילות אליה, וכן לשיפור ניכר בתדמיתה כעיר צעירה ותוססת יותר העומדת בפני תפנית בפיתוחה וקידומה" כותב רביבו, "בין היתר, מקדם יו"ר הועדה הממונה על העיר לוד, מר מאיר ניצן, פרויקט נוסף בשכונת גני-אביב לבניית מעונות למאות סטודנטים בסמוך לתחנת הרככת בשכונה, ואין ספק כי הפגיעה בשירותי הרכבת תחבל בסיכויי העירייה לעודד הבאתה של אוכלוסייה צעירה זו להשתקע בלוד, בהם בעיקר סטודנטים מאוניברסיטת ת"א אשר אמורים ליהנות מזמן נסיעה קצר של 12 דקות בלבד מגני-אביב לאוניברסיטה".

"אשר על כן אבקשך להפעיל את סמכותך מול גורמי רכבת ישראל, כדי לשנות את רוע הגזרה, בדרישה להתאים את השירות לציפיות תושבי שכונת גני-אביב ולרווחתם", כך מסיים מנכ"ל העירייה, עו"ד יאיר רביבו את מכתבו ואף מעביר עותק אל ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התחבורה ישראל כץ, ויו"ר הועדה הממונה על העיר לוד מאיר ניצן.

יצוין כי ביום שלישי השבוע, לאחר סגירת הגיליון הייתה אמורה להתקיים פגישה שנקבעה במשרדו של מנכ"ל רכבת ישראל, בין היתר בנושא זה, בהשתתפות יו"ר הועדה הממונה על העיר לוד, מאיר ניצן, והצוות הבכיר הכולל את מנכ"ל העירייה, גזבר, מהנדס ועוזרת ראש העיר לענייני תכנון אסטרטגי.

מעיריית לוד נמסר עוד כי היא תמשיך בדרישותיה מול גורמי משרד התחבורה, רכבת ישראל וחברות התחבורה הציבורית עד אשר ישופר השירות לרווחת התושבים ולשביעות רצונם. בנוסף לטיפולה של העירייה, מוצע לתושבים להפנות תלונות גם במישרין אל משרד התחבורה שהוא האחראי הישיר לטיפול בתלונות בנושא תחבורה ציבורית. עמוד:    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  

רכבת ישראל פוגעת בשירות לתושבי גני-אביב בלוד    
פיתוח ועיצוב אתרים - סטודיו AVIV7