גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

русский
  Lod מודעות
 
העיר, צִיבּוּר, אירועים
 06.02.08    שר הפנים: לאחד מיידית את רמלה ולוד
מאת: אבי ליטל
האם לוד ורמלה יאוחדו לעיר אחת בקרוב?

 שר הפנים, מאיר שטרית, מתכוון להודיע  בימים הקרובים על כוונתה מיידית לאחד את  שתי הערים.

 כוונתו של   השר רצינית והנושא הועבר לדיון בוועדה לאיחוד ערים  בראשותו של יעקב אפרתי.

 "כשתתקבל ההחלטה, אלך בכל הכוח ליישומה המיידי", - אמר הבוקר השר שטרית.  בדבריו התייחס שטרית ליעילות שישיגו המערכות  העירוניות בעקבות האיחוד ולחסכון הכספי, במיוחד  לאור העובדה שבעיריית לוד ישנו כשל מתמשך, כדבריו, בניהול העירייה.

 "לצערי, בשנים האחרונות לוד לא זכתה לניהול יעיל וראוי, והתוצאה היא כשל    שמשפיע על התושבים. איחוד כזה יכול לגרום לשינוי בשתי הערים גם יחד ולהפוך את העיר  המאוחדת לאחת הערים המרכזיות בארץ", אמר   השר והוסיף: "אני מתכוון לבצע את האיחוד  לפני הבחירות  (לרשויות המקומיות  .א .ל) , כך שלתושבים תהיה אפשרות לבחור את ראש העיר המאוחדת".

ראש עיריית רמלה, יואל לביא    אמר בתגובה על כוונת השר כי הוא מתנגד לאיחוד במתכונת הנוכחית הוא מאמין שלשר יש כוונות טובות   ושהוא עושה זאת במטרה לסייע לשתי הערימ גמ יחד.

 בפגישה סגורה שנערכה, בו השתתפו השר שטרית, לביא והממונה על מחוז השפלה במשרד הפנים, הדגישו המשתתפים את החשיבות במתן סל תקציבים שירותים ועתודות קרקע לטובת הערים המאוחדות.

 השר שטרית קבע נחרצות כי לא יהיה איחוד אם לא יהיה שיתוף פעולה מלא של משרד האוצר. "לא אסכים שהאיחודים ייכשלו בגלל  היעדר תקציבים", אמר שר הפנים.
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד

דף הביתת • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום