גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

русский
Lod הביקור בלוד תהפוך לסיוט 
12.04.2006  "חדשות העיר"

מיד אחרי החג פסח עומדת כנראה לנחות על התושבים ובעלי העסקים מכה נוספת, המאימת לפגוע אנושות במה שעוד נותר מחיי המסחר בעיר... חיוב תשלום עבור חניה... מה שלמדו בערים אחרות וחכמות שכחו בלוד.
שמ מעודדים מסחר... מושכים קליינטים ולא מכבדים את העול. זוכרים את מה שהיה במצרים...

ככל שהעול כבד יותר כך הבריחה גדולה ומגירה יותר... במצרים היהודים עשו את הכל בחופזה וברחו... תקווה שבלוד המצב לא יהא כך. לוד הייתה מאז ומתמיד מרקז מסחרי ששירת את יישובי הסביבה, השוק העירוני היה לשם דבר ולמרות הכבישים המשובשים והלכלוך ממשיכים להגיע אליו ואל החנויות שעוד נותר באזור , אלפי אנשים מהעיר והסביבה מדי שבוע. שפע ההיצע, המחירים הזולים והנגישות הם המביאים את הקונים.

ואם נטיל עליהם את גזירת החנייה, ואחריה ככל הנראה גרירת רכב וכנסות אזי לבטח החוויה של הביקור בלוד תהפוך לסיוט ומי ירוויח? מהניסיון שלערים ומקומות קניה ובילוי רבים-אף אחד!!!!!

מה מתוחנן להיות בלוד לאחר פסח? על פי מה שפרסמה עיריית לוד בעיתוני סוף השבוע, עתידים להיות בלוד שני אזורי חניה: אזור א' בו מבקרים מבחוץ יאלצו לשלם ואילו  תושבי העיר בעלי תו חניה יחנו בחינם, ואזור ב' ובו הרחבות הראשיים והמסחריים של העיר, דוגמת רחוב דוד המלך, שדרות הציונות,רחוב הרצוג ורחוב הנשיא, בהם כולם ובכלל זה תושבי העיר בעלי תו החניה ישלמו.

השאלה היא אם לאחר שהקונים יאלצו לשלם על חניה, או במקרה הגרוע יותר יחטפו קנסות או שרכביהם יגררו, האם הם ימשיכו להגיע ולערוך קניות בלוד כשבמרחק של קילומטר, ספורים מצויה חלופה בה אין גזירת תשלום חניה.
Ramla  ומה ברמלה?
בניגוד ללוד בה הוחלט לחייב בעלי הרכב בתשלום על חניה, ברמלה מידי יום מרחיבים את  שטחי החניה על חשבון המדרכות, הוכשרו עשרות מגרשי חניה בחינם והפיקוח העירוני מרקז  את פעילותו באכיפת החוק על מי שהחנה בחניה כפולה, במקומות האסורים לחניה המסומנים באדום-לבן. בדרך זה מבטיחה העירייה סדר תחבורתי ויחד עם זות מאפשרת חניית חינם לכל מי שחפץ  לערוך קניות במרקז העיר. כבר היום עיקר הפעילות המסחר עברה כבר למעשה לרמלה.

שלושה מתחמי המרכולים גדולים  ובהם   חנויות  הרשתות, מוקמו על גבול לוד-רמלה, (מול  כלא איילון) , תושבי לוד עורכים בהם את קניותיהם ואילו הכנסות הארנונה מחנויות אלה מגיעות לעיריית  רמלה. יש להניח כי אותה אוכלוסייה המגיע ברכב לערוך את קניותיה ומחפשת לעשות זאת בזול, תעדיף לעשות זאת באזור בו החניה היא בחינם, כלומר תעבור  ותערוך את קניותיה ברמלה.

אגב, למי ששכח  ברמלה עומדים להשקיע עשרות מליוני  שקלים בחזיתות הרחוב הראשי, להרחיב כבישים ומדרכות וכל זאת בכדי לעודד את העסקים ולהביא לפריחתם...

 
Lod  אילו השלכות עלולות להיות לכך
התמעטות מספר הקונים תביא לאובדן הכנסות של בעלי העסקים בעיר ולקריסתם של אותם עסקים שגם  כיום מצליחים בקושי רב להתקיים.
העירייה תאבוד כתוצאה מכך  את הכנסות הארנונה מאותם עסקים שיסגרו. התמעטות מספר הקונים ביום  השוק תפגע באטרקטיביות השוק עבור אותם סוחרים הנודדים בין השווקים   השונים  בארץ  ונהגו להגיה דרך קבע בימי ג' ללוד.

הכדאיות להגיע ללוד ולשלם לעירייה עבור הדוכן תפחת  והעירייה תפסיד הכנסות.
יש  להניח כי גם המסעדות בעיר שאין בבעלותן מגרשי חניה פרטיים עבור הסועדים עתידות להיפגע.  מצב בו ברמלה החניה היא בחינם, החלת חיוב תשלום על  חניה בלוד עלועה לחסל סופית חלק מהעסקים.  האם לא הגיע הזמן שראש העיר יגיד לבעלי העסקים ולתושבים בעיר כמה, אם בכלל עתידה העירייה להרוויח מגביה על חניה?

ובכלל האם לא הגיעה השעה לתת דין וחשבון אמיתי על מה שקורה בלוד... להגיד  דיינו, כן את זה נאמר בהגדה. 
מה שלמדו בערים אחרות וחכמות שכחו בלוד 
החברה הכלכלית ללוד בע''ם

למה חנייה מוסדרת טובה ללוד?

החנייה המסודרת מונעת עומסי תנועה ופותרת את  מצוקת החנייה  ברחבי העיר.

  החנייה המסודרת מאפשרת לתושבי העיר  להחנות  את רכבים, כמעט בכל רחבי העיר ללא תשלום.

  החנייה המסודרת  מאפשרת חנייה  בטוחה ונגישה.

  רשות החנייה העירונית תפעל בשעות הבוקר במוקדי העומס, ליד בתי הספר, בכדי להכוון את התנועה ותשמור על ילדינו בדרך לבית הספר.

  רווחי רשות החנייה יוקצו אך ורק לטובת שיפור הכבישים והתשתיות ברחבי העיר.

  ניידת של רשות  החנייה תפטרל ברחבי העיר בשעות היום  והלילה.

איך תתבצע אכיפת החניהה בעיר?

  איזור א'-תושבי העיר בעלי כלי רכב, יקבלו תו תושב בחינם   ויוכלו להחנות את    רכבים  במקומות המותרות עפ''י חוק בכל רחבי איזור א' ללא הגבלה.

  איזור ב'-החנייה תתאפשר במקומות המותרים עפ''י חוק, רק באמצעות כרטיס חנייה או כל אמצעי אחר שיפורסם.

לרכבים ללא תו-תושב, תתאפשר החניה רק באמצעות כרטיס חנייה או כל אמצעי תשלום אחר, בכל רחבי החנייה המוסדרת.

לתושבי העיר מעל גיל 60, בעלי כלי רכב, יונק " תו תושב זהב ". באמצעות תו זה ניתן להחנות בכל רחבי העיר, בין השעות 8:00  בבוקר ל-12:00 בצהריים, ללא כל תשלום. מעבר לשעות הנ''ל, תתאפשר החנייה בהתאם לנוהל המקובל.

למשפחות אבלות ינתנו כרטיסי חנייה ללא תשלום במשך שבעת ימי האבל, במסרדי רשות החנייה.

בהתאם לחוק העזר ללוד-העמדת כלי רכב וחנייתו (התשס''ו-2006) להלן שמות רחובות החנייה המסודרת והאיזורים:

  איזור א'
הרצל, החלוץ, איילון, חטיבת יפתח, גולומב, אקסודוס, כצנלסון, בורוכוב, צה''ל , נחושתן, סן מרטין ,בן גוריון, בן אליעזר,

שלמה המלך, הנרייתה סולד, הנרי הרץ, איינשטיין, ארלוזורוב, ההסתדרות, שפירא חיים, נתן שוורץ, אלפל, יוברט המפרי, ז'בוטינסקי, אבא חלל סילבר, גבריאל, ארבע העונות, צמרות, אדמונית ,חללי אגוז, תלמים, אהרון לובלין, רגבים.

  איזור ב'.
פסח לב, המלקה, אליעזר בן הורקנוס, המסגר, הצורפים, היוצרים ,המחקר, הבטיחות, עשרות הרוגי מלכות, פלומניקיעקב, משה הס, שבע, מודיעין, אבישי אלשוילי, הרצוג, הנשיא, הציונות, ירושלים, דוד המלך, יוספטל, העמלים.
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד
  גני אביב
לוח זמנים אוטובוסים
מפת השכונה
שמות הרחובות
סיקור כללי
סיכסוכים
בנייה
חדשות
 שרותי קהילה
נדל"ן בגני אביב
עורכי דין
תעסוקה
דואר

טיפולי יופי
שרותי רכב
בי"ס לנהיגה
בעלי מקצוע
חנויות
 פנאי ובידור
תיירות ונופש
חוגים ומועדונים
ספּוֹרט
בעלי חים בביתם
גלריית תמונות
 ילדים ןחינוך
גני ילדים
בתי ספר
עזרה בלימודים
  בריאות ורפואה
קופות חולים
רפואת שיניים
טיפולים
רפואה משלימה
לוח זמנים אוטובוס
רכבת ישראל
  נמל תעופה
ע"ש בן גוריון
  קישור
תמיחה וחברות
צרו קשר עמנו

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום