גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

לוד מיליון לשיקום אתרי התיירות בלוד
דובר העירייה: מסרד התיירות אישר מליון שח להתחלת פרוייקט שיקום אתרי התיירות בלוד.
ההזנחה הפושעת של האתרים מדירה רגליהם של מבקרים רבים.
"לא השתנה כאן כלום מאז 48, אתרי התיירות מוזנחים, האשפה נערמת בסמיכות לכל אתר, בושה" דיבריה של שרה, שבקרה בלוד.
 שיקום אתרים היסטוריים, הוא חובה על כל רשות מקומית במטרה להחזיר את העיר למפת התיירות מהארץ ומחו''ל, אתרים עתיקים הנימצאים בלוד. עד כה העירייה התעלמה מהבעיה התירים שהדירו את רגלם מעיר ציינו לא פעם כי הם חשים שהם מבקרים בעיר שפרנסיה פוגעים בתושבים ובאתרים השונים המצויים בה. ערימות הזבל והאשפה, ההזנחה הפושעת של אתרי התיירות יש בהם משום זעקה. "האתרים הרבים שנימצאים בשלבי התפוררות, דורשים טיפול ושיקום, דבר אשר יגלה אותם מחדש ויהפכם לאתרים אטרקטיביים" טענו מזה שנים מדריכי הטיולים.
 ובלוד כמו שבלוד מתנהלים הדברים, ההזנחה היא לאורך ולרחוב. גם האישור של המועצה להעביר את הטיפול בנושא התיירות בלוד לחברה הכלכלית ללוד בע''מ, יש בו משום בזבוז משאבים, הקפאה ואי טיפול בנושא התיירות כפי שמצריך הנושא.
"זה שמשרד התיירות הקציב כמליון שח עבור התחלת פרוייקט שיקום אתרי התיירות בלוד, זה מלבב אבל לכל הדעות יש בו משום זריקת כספי ציבור לסל אם הדבר לא ימסר לידים של גוף אחראי" אומר איש ציבור.
 
 עמודים:      2  1 
 

 כיום ישנה תכנית מקפת שהוכנה ע''י ד''ר אלון שביט מאוניברסיטת תל-אביב שנרתם לסייע לוד אבל כפי שהדברים מתנהלים בלוד, היה מן הרצוי להעביר את הטיפול לגוף חיצוני ורציני. ד''ר אלון שביט, הכין תוכנית עבודה לשנה הראשונה במסגרת פרויקט שיקום תיירותי בלוד, כאשר בין המטרות הכלליות שנקבעו: שילוב אתרי התיירות והמבנים ההיסטוריים במרקם העירוני של לוד, טיפוח האתרים בסיוע הקהילה, טיפוח ערכי ההזדהות, האחריות, הגאווה והמורשת בקרב האוכלוסיות השונות בעיר באמצעות המעורבות בהליך השימור , השחזור, הפיתוח וההפעלה השוטפת של האתרים, ויצירת מנוף לשינוי תדמיתי. תוכנית העבודה המפורטת שהוכנה, כוללת לוחות זמנים, יעדים, מטרות, דרכי ביצוע ותחומי אחריות, וכן אומדני עלויות המסתכמים בכמליון שח, כאשר האתרים הראשונים שנבחרו לצורך ביצוע עבודות השימור: בית הבד-"מפעל" שבו ייצרו שמן ומוצרים כגון שומשומין, טחינה וסבון, והאתר השני- "חאן חילו" ששימש כאכסניה לסוחרים.
עוד במסגרת תוכנית העבודה, הכנת תיקי משקיע לאתרים השונים, כולל רצפת הפסיפים הנדירה שנחשפה בלוד, וכן גיבוש תוכנית חינוכית עם בתי הספר ותנועות הנוער ושילובים בעבודות השיקום. קטע מרצפת הפסיפס הנדירה שנחשפה ברח' החלוץ בלוד, וכוסתה שוב בעפר....כשאין תחזוקה וטיפול החשש הוא, הרס. שער הכניסה המעוטר ל''חאן חילו'' הליכלוך והעביה שולטים ומסכנים.חדשות העיר,  12 באוגוסט


 עמודים:    3  2  1  
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד
  גני אביב
לוח זמנים - אוטובוסים
מפת השכונה
שמות הרחובות
סיקור כללי
סיכסוכים
בנייה
חדשות
 שרותי קהילה
נדל"ן בגני אביב
עורכי דין
תעסוקה
דואר
טיפולי יופי
שרותי רכב
בי"ס לנהיגה
בעלי מקצוע
חנויות
 פנאי ובידור
תיירות ונופש
חוגים ומועדונים
ספּוֹרט
בעלי חים בביתם
גלריית תמונות
 ילדים ןחינוך
גני ילדים
בתי ספר
עזרה בלימודים
  בריאות ורפואה
קופות חולים
רפואת שיניים
טיפולים
רפואה משלימה
לוח זמנים אוטובוס
רכבת ישראל
  נמל תעופה
ע"ש בן גוריון
  קישור
תמיחה וחברות
צרו קשר עמנו