גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il

                        האם ישנו בטחון לתושבי גני אביב?      
אתם כותבים מכתבי הגולשים
זה קרה לפני שלוש שנים בערך. ערב אחד הבאתי את בתי למרפאה במכבי. ישבתי במכונית בחצר המרפאה.
פתאום התנפלה חבורת הנערים הערביים. המכונית שלי היתה נעולה, אבל החלון היה קצת פתוח  אחד מהם   הצליח להכניס את היד ופתח את המכונית.
השני פתח את הדלת מהצד השני, חטף תיק והם ברחו. בתיק היו כל מיני דברים. גם פלאפון. רצתי אל מבנה המרפאה והתקשרתי למשטרה. הם אמרו לחכות.
באו כעבור 15 דקות בערך. ולא בגלל הקריאה שלי. הם שדדו לפני זה עוד כמה נשים. נסעו להמשך ה"חיפושים" ולי אמרו לנסוע למשטרה.   אני באתי והיו שם כבר שתי נשים. כשניכסתי אל השוטר הוא התחיל לשאול אותי שאלות
באיטיות ואמר שיציג קלסתרונים והאם אני מוכנה לזהות אותם. אמרתי שאני מוכנה . מישהו התקשר אליו.הוא ענה - "תכינו קפה גם בשבילי".   ועם כעס: "אני לא יכול עכשיו, כאן כמה אנשים אומרים לנו ששדדו אותם ורוצים להגיש תלונה".
(קטנוניים שכאלה) אחרי זה שאל עוד משהו ואמר-לכי. אני יצאתי כמו בערפל. כשהתקרבתי אל הבית נזכרתי שהוא לא טרח להציג לי את הקלסתרונים. .ביום למחרת לא הלכתי לעבודה, כי רצתי לבטל הכל בבנקים, משרד הפנים, חידשתי רשיון, החלפנו מנעולים בבית ובדירה. העבודה ניסו להתקשר אליי- והערבים ענו...
התקשרו אליי מהעבודה ואמרו "רוצו למשטרה, הם עונים, אפשר לאתר אותם." בעלי הלך ואמר את זה. ענו לו "הגשתם תלונה אתמול?  זהו. אנחנו מטפלים" (קרי אל תבלבלו את המוח).

כתובת האי-מייל נמצאת אצל העורך במערכת

אם אין אנו לנו, מי יהיה לנו...?


תושבי גני אביב, חברי המשמר האזרחי לאוניד פרידמן ואביבה בתורנות על הגג ליד רבי הקומות

 4.09.06
 אנו תושבי גני אביב סובלים יום-יום מהלכלוך ברחובות, וונדליזם, גניבת פלאפונים, ארנקים, פריצות והצתות של המכוניות. כונה שלנו והגג מתחת לבתים בני 12 הקומות מעל הסופרמרקט הפכו להיות מקום לסחר בסמים, מפגשים עם "בנות קלות להשגה", מקום שבו מותר לקטינים לשתות משקאות חריפים עד 4-5 לפנות בוקר ולצרוח בלילות ולהפריע למנוחת התושבים. הפניות הרבות אל חברת הניהול "אורית אור", עיריית לוד, מחלקת תרבות הדיור נותרו ללא מענה.

מחירי הדירות אצלנו ירדו אל מתחת ל-50% ממחירן המקורי ולא בגלל המידע האמיתי (תוכניות הטלוויזיה, מאמרים בתקשורת), אלא כתוצאה מהמצב החולני והקטסטרופאלי בשכונה. ביוזמת תחנת המשטרה המקומית ובתמיכת הנהלת המשטרה בלוד נערך קמפיין להשלטת הסדר בגני אביב.

פועלים שוטרים מהבולשת ועובדי נוער, שוטרי לוד ועוזרים מתנדבים  למשטרה שמקבלים סמכויות השוטרים בזמן התורנות. ישנן קבוצות מתנדבים שמסיירים בשכונה בימי חמישי, שישי מ-22 עד 5 בבוקר. למרות הבקשות הרבות של התושבים וההתחייבויות של חברת "אורית אור" להציב שומר בגג מעל הסופרסנטר- שום דבר לא מתבצע.

היחס המתעלם של חברת "אורית אור" בשאלת השלטת הסדר בגני אביב אפשר להסביר ע"י א- רצונם של ההנהלה להיתקל עם סוחרי הסמים או לחילופין ע"י אי-רצונם להשקיע משאבים בעיניין – הרבה יותר קל להציב גדרות שאף אחד לא צריך רק כדי להמחיש פעילות לכאורה ולהתפטר מהבעיה ומתלונות התושבים. בתמיכת משטרת לוד בשעות מסוימות מתבצע סיור בפארק ובגג מעל הסופרמרקט ע"י כוחות המתנדבים.

אנו פונים אל תושבי גני אביב למצוא אפשרות ולהקצות 2-3 שעות בחודש כדי לתמוך במאמצנו. אנו וילדינו צריכים לחיות בתנאים נורמאליים במדינה דמוקרטית.

 
 טל' תחנת המשטרה בגני אביב:         08-924-78-83

 טל'מפקדת התחנה הילה בן-חמו:      050-74-000-45

לאוניד פרידמן. פעיל משמר האזרחי בגני אביב.
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד
  גני אביב
לוח זמנים אוטובוסים
מפת השכונה
שמות הרחובות
סיקור כללי
סיכסוכים
בנייה
חדשות
 שרותי קהילה
נדל"ן בגני אביב
עורכי דין
תעסוקה
דואר

טיפולי יופי
שרותי רכב
בי"ס לנהיגה
בעלי מקצוע
חנויות
 פנאי ובידור
תיירות ונופש
חוגים ומועדונים
ספּוֹרט
בעלי חים בביתם
גלריית תמונות
 ילדים ןחינוך
גני ילדים
בתי ספר
עזרה בלימודים
  בריאות ורפואה
קופות חולים
רפואת שיניים
טיפולים
רפואה משלימה
לוח זמנים אוטובוס
רכבת ישראל
  נמל תעופה
ע"ש בן גוריון
  קישור
תמיכה ושותפות
צרו קשר עמנו

דף הבית  • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום