גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il

                        האם ישנו בטחון לתושבי גני אביב?      
אתם כותבים מכתבי הגולשים
שלום רב.אני תושב השכונה ובעיון על מה שנכתב באתר לא הבחנתי בדבר ולא בחצי דבר על מצב בטחון התושבים,על יחסי הגומלין "הטובים" בין דיירי השכונה לבין תושבי השכונות המקיפות אותנו.
הייתי מעוניין לקבל קצת רקע ואולי אף להציע הצעה אחת או שתיים ע"מ לשפר את בטחון התושבים בשכונה.אודה מראש אם תיצרו קשר איתי , בתודה מראש יוסי.
כתובת האימיל שלי -

כתובת האי-מייל נמצאת אצל העורך במערכת
אתם כותבים  מכתבי הגולשים
שלום, אני מעוניינת לידע אתכם שהתושבים הערבים יורים לעבר מכוניות בכביש הראשי מתחת לגשר בכניסה לגני אביב. לפני כשלושה שבועות ירו לעברי כאשר נסעתי בכביש ( מתחת לגשר ) וירייה חלפה במילימטרים בודדים מהרכב שלי החרישה את אוזני למזלי הגדול הם החטיאו את המטרה... אנא לתשומת ליבכם . התקשרתי למשטרה ספרתי להם והם אמרו שיטפלו בנושא אולם אני בטוחה שלא פעלו.
כתובת האי-מייל נמצאת אצל העורך במערכת
אתם כותבים מי מפטרל בגני אביב

אתם כותבים משטרה ברכבים- שכנינו רוכבים על הסוסים
אתם כותבים על הסוסים במדרכות

אתם כותבים-אנחנו משיבים

06.08.06
התשובה: ישנם כמה דרכים שהוצגו על מנת לשפר את הביטחון האישי של התושבים, אך רובן לצערי פופוליסטיות ואינם קולעים למטרה, ומלבד הזיכרון שנותר בראש השומעים שפלוני אמר, לא נותר אף שריד מאמירות אלה, בעיקר מאחר ואינן ישימות ולא מועילות כלל לביטחוננו האישי.

 הוצע אפוא להציב מחסומים בכניסות לשכונה, וכאחד שבוחן את אפיון הפשיעה בשכונה בפרט ובעיר בכלל, אומר לך שמלבד אחיזת עיניים אין בהצעה זו, כי יותר מ- 90% מהפשיעה שנעשית בשכונה, נעשית רגלית או על גבי אופניים, ומסלול המילוט הוא דרך המעברים של הבניינים דרך החניה, ולא דרך היציאות הראשיות שמשמשות לרכבים, ואם המדובר בבקרה על כניסת זרים לשכונה הרי שאותם זרים יכולים להיכנס גם רגלית מהמעברים שבין הבניינים דרך החניה, ולאו דווקא מכביש הכניסה הראשי, טענו שזה מונע גניבות רכב הרי שדרך המילוט מהפרדסים נותרה פתוחה וגם כיום משמשת את הגנבים יותר מהכניסה הראשית המוכרת, אז מה עשינו בזה? השקענו כספנו לשווא ומישהו לוקח לעצמו קרדיט שעשה משהו, אך לא כך הדבר.

 גידור וסגירות אינם מעשיים ואינם יעילים, ויכולים איפוא לגרום ליתר עוינות והתנכלות, מה שכן, רבים נרתעים מביטחוניסטים, אנשי ביטחון, משטרה ובעיקר מג"ב, ואט אט מתרחקים ממקום בו מבקשים מהם להזדהות יתר על המידה, כך שאם בונים מערך ביטחון פנימי, סיירת ביטחון שתאוייש בחלקה מחברת אבטחה ע"י יוצאי יחידות קרביות חמושים ועביי עור, ובחלקה מתושבי השכונה שייסירו כל היום ובעיקר בין השעות 17:00 עד 10:00 לפי מינון של כוח אדם שייתן מענה אמיתי לכל בעיה, חשוב שיחידה זו תהיה מתואמת ומקושרת עם ת. המשטרה, תהיה  להם סמכות עיכוב עד הגעת המשטרה שיש לה סמכות מעצר, בקיצור יש תוכנית מגובשת לפי מספרים ועלויות וכו...... רק הבעיה היא בעיית המימון , שכן אורית אור אינה משתפת פעולה עם אנשים שדואגים לטובת השכונה ולא רגישים לצרכים הכלכליים שלהם, לכן בחרו לעצמם איש שדואג בעיקר לפרנסתם ופחות לתושבים, התוכנית עומדת בהיכון לביצוע רק כשהתנאים יאפשרו זאת.

 יש דרך נוספת שהיא מיידית יותר זו ההתנדבות למש"ז, ולפעול בשכונה ככל שזמנך מאפשר, וכן לשכנע אנשים נוספים, למען האמת אינני מבין את האדישות של חלק גדול של תושבי השכונה, שמצד אחד מתלוננים על המצב ומצד שני אינם טורחים לתרום מאומה למען ביטחון השכונה.

 הפשיעה בעיקרה היא ונדלים, סמים, גניבות, שוד זקנים ועוד, חלק גדול של הפשיעה היא פשיעה אידיאולוגית, כן  (לפגוע בהם רק בגלל שהם יהודים)אשמח לענות לך על כל שאלה נוספת.מנדי ספדי - גני אביב.
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד
  גני אביב
לוח זמנים אוטובוסים
מפת השכונה
שמות הרחובות
סיקור כללי
סיכסוכים
בנייה
חדשות
 שרותי קהילה
נדל"ן בגני אביב
עורכי דין
תעסוקה
דואר

טיפולי יופי
שרותי רכב
בי"ס לנהיגה
בעלי מקצוע
חנויות
 פנאי ובידור
תיירות ונופש
חוגים ומועדונים
ספּוֹרט
בעלי חים בביתם
גלריית תמונות
 ילדים ןחינוך
גני ילדים
בתי ספר
עזרה בלימודים
  בריאות ורפואה
קופות חולים
רפואת שיניים
טיפולים
רפואה משלימה
לוח זמנים אוטובוס
רכבת ישראל
  נמל תעופה
ע"ש בן גוריון
  קישור
תמיכה ושותפות
צרו קשר עמנו

דף הבית  • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום