חדשות
     ◙ עיר לוד         ◙ גני אביב 23.07.2018    


   
לוד -בני - חדשות Google

23 Jul 2018
This RSS feed URL is deprecated   23 Jul 2018  

לוד מבקשת להאריך את הרכבת הקלה כך שתגיע לנתב"ג; נת"ע מסרבים - הארץ   28 Jun 2018  

חבר מועצת לוד: לא למכור בתים ליהודים - ערוץ 7   15 Jul 2018  

שר התחבורה אישר את בקשת עיריית לוד להארכת הרכבת הקלה מלוד לנתב”ג - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   18 Jul 2018  

צפו: ההפתעה שציפתה לראש עיריית לוד בעיר של חולדאי - כיפה   11 Jul 2018  

“העיר לוד נמצאת מתחת לרדאר של היזמים” - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   04 Jul 2018  

לוד על המפה – גם בספורט הנשים והנוער - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   25 Jun 2018  

בקפיצה, בשחיה ובגלגול… סוף שנה בספורט הנוער בלוד - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   10 Jul 2018  

פוענח רצח תושב לוד בוריס בוטרשוילי - מקומונט לוד (הודעות לעיתונות)   28 Jun 2018  

לוד: חגיגת סיום שנה בתלמוד תורה גלרית סכיום - שטורעם.נט   18 Jul 2018  

הרכב של 3 שופטי בג"ץ הוציא צו ביניים ועצר הבחירות לרבנות לוד - חרדים10   09 Jul 2018  
ממשלת ישראל מעוניינת לקדם ולפתח את העיר לוד
09.04.2012

דיון סוער התקיים ביום שלישי השבוע  בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, בראשותה של חה"כ מירי רגב.עם תחילת   הדיון  ציינה יו"ר הועדה  כי ממשלת  ישראל מעוניינת לקדם ולפתח את העיר לוד וכי מטרת דיוני הועדה היא  לתרגם את רצון ‏: ממשלת ישראל למעשים, בשיתוף כל משרדי הממשלה, תוך מעקב ובקרה  אחר התקדמות  הטיפול, כדי שלוד תהפוך סמל של  עיר משגשגת  שבה חיים ביחד יהודים  וערבים, דתיים ושאינם דתיים, עיר שבה  צעיריה ממשיכים  לגור  בה ובונים בה את עתידם, כפי שהדגישה  "זהו דיון ראשון בסדרה של דיונים.
  
נעקוב  ונוודא שהדברים קורים", אמרה והעבירה את רשות הדיבור ‏לראש העיר יאיר רביבו.
‏ראש העיר פתח בסקירה ממצה על העיר לוד שנוהלה  ע"י  3  ‏ועדות  קרואות  ב9- מתוך 12 השנים האחרונות,  וציין את  שתי  התוכניות  שהובילה  הממשלה - האחת  ב2002- ‏בתקופתו של אריאל  שרון  והשניה  ב2010- ‏ע"י בנימין נתניהו, תכנית שהייתה  יותר אופרטיבית  אך הסתיימה  בסוף דצמבר 2013‏.  "באתי לכאן לבקש מכם חברי הועדה לחשוב מחוץ לקופסה ולהציע לכם להכיר את המושג פריפריה חברתית.

‏המציאות היום שרק  ישובים בפריפריה הגאוגרפית נכנסים למפת העדיפות הלאומית, יש עיוותים כאשר ישובים מבוססים נהנים  ממפת העדיפות  הלאומית ואילו לוד-רמלה שנמצאות בפריפריה  החברתית אינן נהנות מיתרונותיה", אמר יאיר רביבו.

‏עוד ביקש ראש העיר לאשר מתן הנחות ותמריצים לתעשייה חדשה  במטרה לחזק את העוגן  הכלכלי של העיר, ל‏קדם את העברת בסיסי  צה"ל לרבות הקמת שכונה צבאית ,וכן קידום תכניות ,פינוי בינוי ‏במסגרת התחדשות עירונית.

‏ראש העיר יאיר רביבו שהיה אסרטיבי במהלך כל הדיון הפגין  בקיאות  
  ושליטה מלאה בנתונים, הרגיש כמי שבא מבית דתי שאין  לו  חלילה  דבר  ולא חצי דבר נגד  חרדים אלא להפך –הוא פועל ועושה רבות למען  אוכלוסייה זאת, אולם הפיכת כל שכונת  אחיסמך לשכונה חרדית תחליש את  העיר, שגם כך נמצאת בסולם סוציו  -  אקונומי  נמוך ( 4 ‏בסולם צ- l ‏עד 10 ‏) על כל המשתמע מכך, ולפיכך,  ‏דורש לשנות את התמהיל ולחזק כאמור את  השכונה באוכלוסייה  בעלת מאפיינים חברתיים-כלכליים יציבים יותר.

‏בתום  דיון  סוער שהיתלקח, כאשר ראש העיר עומד בפרץ ומשיב  בנחישות אחת לאחת קיבלה יו"ר ועדת הפנים  של הכנסת את  בקשותיו  של ראש העיר והנחתה את אנשי משרד ראש הממשלה  לקדם את צרופה ‏של העיר לוד למפת העדיפות הלאומית, תוך גיוס  ‏ראש הממשלה להמשך הטיפול בלוד, כפי שהוביל בעבר.  "ברגע  ‏שראש הממשלה יבהיר שוב באמירה שיש לטפל בלוד אז כל משרדי הממשלה יודעים להתכנס לטפל בלוד בסדר העדיפות".

חה"כ  מירי רגב ציינה  עוד בסיכום הדיון  כי  תפעל בנחישות כדי לקדם את התכנית להעברת בסיסי צה"לבלוד והקמת שכונה  צבאית כפי שביקש ראש העיר, והורתה לזמן דיון דחוף בנושא בהשתתפות גורמי משרד הביטחון, צה"ל, מינהל מקרקעי ישראל ומתכנני המחוז.
‏בעניין עידוד תעשייה חדשה לעיר הורתה לגורמי משרד הפנים והאוצר שנכחו  בדיון לבחון לקראת הדיון הבא כיצד לשנות את  צו  המסים לצורך העניין, וכן לפעול לקידום  תוכניות תמ"א 38  ‏- פינוי-בינוי עם כל גורמי התכנון.

‏בעניין  המחלוקת באחיסמך ציינה את  נכונותו של ראש העיר שלא  לפגוע ברוכשים  והציעה לקיים מפגש בין  הצדדים ,כדי לקדם את  הצעתו הראויה בדבד יחידות הדיור" הנוספות. בתוך כך הודיעה  כי ועדת הפנים של הכנסת תגיע לביקור בלוד ותקיים דיון נוסף  ‏בעיר בנושאים שהועלו.
 
ראש העיריה, יאיר רביבו הודה לחה"כ מירי רגב על נכונותה לקדם את העיר ועל גישתה האוהדת והנחושה, וכן-לגורמי העירייה שהשתתפו בדיון בהם ממלא מקומו  אלי סער, סגן ראש העיר אביב וסרמן, חברי המועצה רפי קטאשווילי ,אלוירה קוליחמן , אריה  לוי ומהא אלנקיב, וכן למנכ"ל העירייה אהרון אטיאס

 

 עמוד:    1  

ממשלת ישראל מעוניינת לקדם ולפתח את העיר לוד    
פיתוח ועיצוב אתרים - סטודיו AVIV7