Флаг государства Израиль
Израиль.Город Лод.Ганей Авив.

     אינפו-אתר   -  עיר לוד   -  ישראל

 

www.HADASHOT.lod

חברים יקרים- נציגי ארגונים ותושבים

חברים יקרים- נציגי ארגונים ותושבים מסמך זה הינו פרי יוזמה משותפת של החתומות מטה ואינו נושא כל אופי פוליטי כזה או אחר.
אנו מבקשות להקים קואליציה של נציגי ארגונים ותושבים פעילים על מנת לנצל את חלון ההזדמנויות הייחודי שהעיר מצויה בו לטובת כולנו.
על פי החלטת שר הפנים אלי ישי, בפברואר 2013 צפוי מר אילן הררי לסיים את כהונתו כיו"ר הועדה הממונה ובמקומו ימונה ככל הנראה מועמד אחר.
אנו תובעים להיות שותפים בעיצוב עתידה של העיר, גם במציאות בה יוחלט לדחות את הבחירות ל- 2013.
נוכל לעשות זאת רק אם נשלב ידיים, נתגבר על המחלוקות והשוני הקיים בינינו וביחד נציב אלטרנטיבה למקבלי ההחלטות. אנו מציעות לגבש הסכמה סביב הדברים הבאים :
1.  העיר לוד מעוניינת ביו"ר ועדה ממונה, עתיר ניסיון שלא יהווה בובה על חוט למימוש האינטרסים של משרד הפנים, וכפי שנוכחנו לראות, לא תמיד אלה האינטרסים של ציבור התושבים.
2.  אנו דורשים להעניק כלים משפטיים ותקציביים ליו"ר הועדה הממונה על מנת להבריא את הרשות העירונית וליישם מהלך הכולל רה-ארגון של העירייה ובניית מנגנון עירוני המעניק שירות ראוי ואנושי לתושבים.
3.  אנו נעמוד על כך שהחלטת הממשלה מתאריך ה- 31.10.10 להקצות 160 מיליון שקלים לתחומים שונים אכן תבוצע עם תום. הגיע הזמן שאנו כתושבים נביע את רצוננועם ראש מורם תוך דרישה לגיטימית לחיות בעיר מתוקנת ומתפקדת המעניקה שרותי חינוך, רווחה, בריאות ומעל לכל- ביטחון אישי- ראויים, לכולנו. אם את/ה בעד הצטרפו אלינו למפגש ראשון של חשיבה, התגבשות ובניית תוכנית פעולה.
 המפגש יתקיים ביום רביעי ה- 24.11.10, בשעה 20:30 היכל התרבות העירוני, על שם מקסים לוי ז"ל, רח' קפלן 2 לוד על החתום : ליאה שטיינברג, מירה מרציאנו, פאטן אל זינתי ויפית חייקין נא אשרו הגעה במייל yafithaikin@gmail.com 

היום: 23.03.2019
אירועים, חדשות

   עמוד:  1  
    23.01.2011   
משרד ראש הממשלה. בקשה לתאום פגישה
ט' שבט, תשע"א
‏14 ינואר, 2011
לכבוד
מר אייל גבאי – מנכ"ל משרד ראש הממשלה
משרד ראש הממשלה
ירושלים


שלום רב,

הנדון: בקשה לתאום פגישה

מועצת התושבים העירונית הינה התארגנות של פעילים בשלל תחומים ומתוך הקהילות השונות, המשקפת את פסיפס התרבויות והקהילות המתגוררות בעיר. המועצה מורכבת מפעילים בתחומים שונים העוסקים במקצועות החינוך, רווחה, עריכת דין, בעלי עסקים עצמאיים ועוד. המשותף לכלל החברים הינו הרצון הכן לדאוג לעתידה של העיר לוד ולהבטיח איכות חיים לכלל תושביה.

בעוד פחות מחודש ימים אמור מר אילן הררי, יו"ר הועדה הממונה לניהול עיריית לוד, לסיים את תפקידו ועד כה לא פורסם מי יחליפו בתפקיד.

לאור מצבה הקשה של העיר והירתמותה של הממשלה להוביל בלוד תכנית רב מערכתית לשיקום העיר ולאור העובדה שמדובר כבר בועדה ממונה שנייה, כך שבמצטבר, במהלך העשור האחרון, נוהלה עיריית לוד במשך שש שנים מתוך עשר, באמצעות ועדות ממונות ולא הצליחו להביא את הרשות והעיר למצב המאפשר לקיים בחירות, לא כאן המקום והזמן לחפש את האשם, אולם עיקר האחריות לכך מוטלת על משרד הפנים, אשר במקום לתת גיבוי להובלת תכנית פיתוח והצמחת מנהיגות, הסתפק בריסון תקציבי.

בהעדר מנהיגות מקומית ראויה, הבשלה ללקיחת האחריות לניהול ענייני העיר, יש מקום להמשך כהונתה של ועדה ממונה, אולם חשוב שיבחר האדם המביא עמו את מיטב הכישורים והניסיון הניהולי הנדרש, למצבה המיוחד של העיר לוד וזאת על מנת לחולל את השינוי המיוחל, הכל כך חיוני להבראתה של העיר.

כתושבים פעילים ומעורבים, החיים את בעיותיה של העיר ברמה היומיומית, חשוב לנו להיות חלק מתהליך הבראת העיר, חשוב לנו שמקבלי ההחלטות ישמעו גם אותנו בטרם יקבלו החלטה בדבר זהות יו"ר הועדה הממונה הבא.

נודה לך אם תיאות להיפגש עימנו, על מנת שנוכל ללמוד מה כוונות ממשלת ישראל בנדון, ומאידך, להציג בפניך את עמדותינו.


בברכה,

אסף וייס, ליאה שטיינברג, מהה אלנקיב, נסים דאהן ותמי סמט
חברי ועדת קשרי ממשל, מועצת תושבי לוד


העתקים:
ח"כ בנימין נתניהו – ראש הממשלה
חברי מועצת תושבים לוד
    3

   עמוד:  1  
    11.12.2010   
כפי שסוכם בסיומו של המפגש הקודם
כפי שסוכם בסיומו של המפגש הקודם, התכנסה הקבוצה המצומצמת והכינה טיוטת נייר עמדה לכינון ההתארגנות שלנו.
טיוטת נייר העמדה יועבר להערותיכם בתחילת שבוע הבא לפני המפגש הבא.

להלן מועדי המפגשים הבאים:

1. יום רביעי 15.12.10 בשעה 19:30 בהיכל התרבות העירוני.

2. יום רביעי 5.1.11 בשעה 19:30 בהיכל התרבות העירוני.

מנחה: עמרי גפן
אנא רשמו את התאריכים ביומניכם
סדר יום הישיבה ב- 15.12.10
בחירת הגדרה ושם עבור ההתארגנות שלנו.
המבנה הארגוני ואופן הפעילות שלנו
אישור נייר העמדה.
תכנית פעילות בתחום שיפור תפקוד הרשות המקומית.
* פורום עירוני - שם זמני, במפגש הקרוב נחליט איך נגדיר את עצמנו ובאיזו מתכונת פעילות נפעל
בברכה,

ליאה
    2

   עמוד:  1  
    11.12.2010   
פרוטוקול ישיבת פורום פעילים בלוד
24.11.10

משתתפים:
אבישי גדפון, אסף וייס, ליאה שטיינברג, יונה בונדה, חוה לביא, איציק אלימלך, יאיר רביבו, אהרון אטיאס, איסמעיל ערפאת, איברהים אבוסעלוק, מוחמד אבו שריקי, בותיינה דביט, עזרא אגריקר, פאטן אל זינתי, מירה מרציאנו, יפית חייקין, ברוך אקפלד, אורי קאופמן, רונית שגב, מאיר אסולין, מניסטו למורד, בני סמואל, ניסים דהן, נטליה סמירנוף, רחל שפירא, קלרה וקסלר, יורי קרופניק, תמי סמט, ברוריה תורג'מן, עמי טרבלסי.

מנחה המפגש: עמרי גפן

עמרי גפן: מבקש מהנוכחים להגדיר את מטרות הפורום. מבקש שהדבר יעשה בראשי פרקים מבלי להכנס לתכנים גופם.

יאיר רביבו: מציע להגדיר את הפורום כמועצה ציבורית כך להיכנס לתודעה העירונית כפורום הרשמי של העיר.

בני סמואל: מבקש שתקבע ההגדרה לפורום א-פוליטי. את הקריטריונים והאג'נדה.

איציק אלימלך: מבקש שנפתח דף חדש ונתחיל מ-0 ללא עכבות, נקפיד להיות קשובים זה לזה ונתקדם קדימה.

אורי קאופמן: מציע שניקח את עצמנו בידיים. נרחיב את המעגל וגם אם רק 10% מהמשתתפים יפעלו, נהיה בדרך הנכונה. לשם השגת המטרות מבקש לקבוע לו"ז לטווח הקצר והארוך.

ניסים דהן: מבקש לרתום מעגלים רחבים יותר מקרב ציבור התושבים אל הפורום.

חוה לביא: שואלת במה בכוונת הפורום לטפל.

קלרה וקסלר: מציע שהפורום יתרכז בנושאים החשובים ביותר שהם: חינוך, תרבות ובטחון.

מוחמד אבושריקי: מבקש לדעת אם לפורום יש שיניים. מציע שיבחרו שישה עד שבעה אנשים אשר יכינו נייר עמדה אשר ישמש כמתווה לפעילות הפורום.

מאיר אסולין: על הפורום לזהות את הבעיות ולקדם את הנושאים הבוערים. יש לקבוע סדר עדיפות לטיפול. הפורום יכול לשמש כ"עזר כנגדו" למי שמנהל את הרשות.

אסף וייס: נכון להרגע אין לפורום שיניים ומי שיש בכוחו לתת לפורום שיניים הוא ראש העיר. לעת עתה, מציע שהפורום יתרכז בשינוי האוירה הדיכאונית השוררת בעיר, באמצעות פעילות דוגמת יום מעשים טובים.
יפית חייקין: יש לדרוש באופן אקטיבי שגם במצב בו אין בחירות אנחנו מצפים שתהיה כאן רשות מקומית מתפקדת, יו"ר ועדה ממונה מתפקד וגם אם זה נראה על פניו יומרני, יש בנו את הכח להוביל זאת. חשוב שנשפיע ע מקבלי ההחלטות שבתפקיד יו"ר הועדה הממונה יכהן האדם הנכון ביותר.

בותיינה דביט: מבקשת לדעת את עמדת הפורום בסוגיית הבניה הבלתי חוקית והריסת הבתים.

איברהים אבוסעלוק: רבים בלוד מזהים בערביי לוד את מקור לבעיות העיר, במידה והפורום יתנער מזה, זו תהיה פריצת דרך. הממסד השלטוני אינו נגיש לערבים. מביעה תקווה שבמידה ובעיות המגזר הערבי יועלו על ידי הפורום המשותף כבעיותיה של העיר, ההתייחסות תהיה טובה יותר. אם רוצים להביא לכך שלפורום יהיו שיניים, חשוב שיהיה מעורב.

עזרא אגריקר: השיויוניות אמורה להיות בגדר המובן מעליו. מציע שהפורום יפעל באמצעות תתי ועדות אשר יעשו עבודה מכינה, לקראת הבאת הנושאים למליאת הפורום ואז יקודמו מול הרשות.

רונית שגב: מבקשת שחברי הפורום יקבלו יותר מידע בטרם יגבשו עמדות.

תמי סמט: הפורום אינו אמור להיכנס לטיפול פרטני בנושאים. לשם כך קיימת הרשות המקומית. כמו כן אין טעם להיכנס להידברות בין הקבוצות השונות, לשם כך קיימות מסגרות אחרות, המקדמות הידברות. כל עוד לא תהיה כאן רשות מקומית מתפקדת, תישאר כאן המסכנות ואם ברצוננו לפרוץ את מעגל המסכנות עלינו ליצור שינוי, יש להתמקד במטרה אחת – שינוי ניהול העיר.

רחל שפירא: לא במקרה נולד המפגש הזה דווקא כעת. חשוב שנהייה מעורבים ונשפיע על אופן חלוקת המשאבים העתידים להגיע לעיר.

פאתן אל זינתי: יש להתמקד ביכולת הביצוע של העירייה. זהו לב העניין. ואם מבקשים להשיג שתהיה יותר עשייה עבור המגזר הערבי הדרך עוברת דרך שיפור תפקוד המערכת העירונית.

יאיר רביבו: סעיף 14 בהחלטת הממשלה מדבר על הכנת תכנית אסטרטגית לעיר תוך חצי שנה בשיתוף ציבור התושבים. מציע שהפורום יקח על עצמו את תפקיד ההשתתפות בהכנת תכנית האסטרטגית ובדרך זו יוכל למצב את מעמדו וגם להוות גורם משפיע על עתיד העיר.

עמרי גפן: מציע לאמץ את הצעתו של מוחמד אבו שריקי, לבחור מספר אנשים מקרב הנוכחים לצורך הכנת נייר עמדה שיהווה את הבסיס לפעילות הפורום ולהיפגש בהקדם האפשרי, תוך שבועיים. מבקש מתנדבים שיצטרפו לרביעיית יוזמות המפגש הראשון. מבקש מכל המשתתפים לקרוא את החלטת הממשלה עד למפגש הבא.

החלטה: אל מירה, יפית, ליאה ופאתן מצטרפים חווה לביא, איברהים אבוסעלוק, אסף וייס, יאיר רביבו, ברוריה תורג'מן וקלרה וקסלר, אשר יפגשו כבר בימים הקרובים לניסוח נייר העמדה שיופץ לקראת המפגש הבא שיתקיים תוך שבועיים.

רשמה:
ליאה שטיינברג
    1

עמוד:  1