גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד   ישראל   

aviv7.co.il

גני אביב הפיתוח מסביב לכיכר עדיין לא הושלם
8.09.05
לפני כשבועיים פניתי למנכ"ל העירייה וביקשתי מידע על קבלנים שזכו בעבודות האחרונים, האם העבודות הושלמו והאם קבלנים שטרם סיימו את עבודותיהם, ממשיכים לקבל עבודות.

למרות שהובטחה לי תשובה, הרי שעד לרגע זה לא קיבלתי אותה

על פי חוק חייבים למסור תשובות לפניות חברי מועצה תוך שלושה ימים מהפניה.
לא שציפיתי ליעילות ולתשובה מיידית.אני מציאותי.אבל אני בהחלט מצפה לתשובות ואמשיך לדרוש אותן. במיוחד נוכח המידע שנמצא ברשותי ,שקבלנים ממשיכים לקבל עבודות למרות שלא עמדו בתנאים, שלא סיימו התחייבויות קודמות וכנראה משיקולים לא מקצועיים:

בכיכר בכניסה לגני-אביב עדיין לא הושלם הפיתוח מסביב לכיכר.אותו קבלן ממשיך לקבל עבודות על אף שלא עמד בהתחייבויותיו.
גני אביב לא נעשה דבר לפיתוח חיצוני
מפעל הפיס הזרים פעמיים כסף לטובת אולם הספורט. פעם ראשונה לטובת הגג, שכמובן לא נבנה בזמן והכסף הלך לאיבוד. בפעם השניה,  הודות לציבור לוחם ששלח מכתבים, ולא לאחראים מלמעלה שהיו אמונים על קיום ההתחייבויות, הועבר תקציב להשלמות פיתוח. משום מה למעט בניית הגג שהושלמה(באמת תודה רבה) לא נעשה דבר לפיתוח חיצוני.שלא לדבר על מערכת מיזוג והשלמת כסאות ישיבה. כמובן שהיזם שאחראי על ההשלמות, ממשיך לקבל פרוייקטים גדולים מהעירייה.

מפעל הפיס דורש תשובות. אני מקווה שיקבל אותן.

אם משרד הפנים היה חוקר רק את נושא הזרמת הכספים לרשות והיעלמותם, לא היה צריך להוסיף ולחקור. המסקנות הן ברורות וקשות.
גני אביב בב''ס   לא הסתיימו עבודות הפיתוח
בתיכון מקסים לוי התחילה שנת הלימודים מבלי שהסתיימו עבודות הפיתוח. ידוע לי שנגמר התקציב לסיום העבודה – לא יהיה ריצוף. האם בתקציב שהועבר לא נלקחו בחשבון כל העבודות הנדרשות לתפקוד יומיומי של בי"ס, או שמא התנהלות מזלזלת עירונית ולא מקצועית, היא שהביאה לחסרון כיס, דווקא בדברים הטרוויאליים ובכך נמנע מן התלמידים להינות מרווחה. אנו לקראת החורף. אולי הפתרון מבחינת הרשות, שלא ירדו גשמים...

בתחילת השנה סייר כבוד ראש העיר ופמלייתו בבתי-הספר.אכן מאוד יפה מצידם. רק שאלה יש לי- מישהו רשם מהם הליקויים והצרכים כפי שעלו מפי הצוות והתלמידים? שמעתי הרבה הבטחות. לא ראיתי התייחסות רצינית, לא ראיתי שמישהו כותב ומכין רשימות לתיקונים והשלמות. ראש העיר הבטיח בתיכון מקסים לוי שבימים הקרובים יותקנו מזגנים באגף שנבנה. למה צריך לחכות שילדים וצוות מזיעים וסובלים יזכירו את המצוקה, אם ידע כבודו שיש תקציב או אפשרות להעביר מזגנים ממקום למקום? האם חיכה לביקור כדי להראות שהוא מבטיח ובכוחו גם לקיים? או ששוב הופתע ראש העיר מהעובדה שבלוד עובדי מוסדות החינוך נחים במקום לדאוג לפתיחת שנת לימודים חלקה עבור הילדים? ואולי האחראי על מוסדות החינוך כולל הגנים בעיר צריך ללכת הביתה משום שברגע האמת הוא לא ביצע את תפקידו כראוי. ואולי תכנית ההבראה צריכה לקחת בחשבון תפקוד לקוי של עובדים בשיקולי הפיטורין ולא קירבה מכל סוג שהוא...

בל שראש העיר אשר ניתנה לו ההזדמנות לתת דוגמא אישית בסיורו במוסדות החינוך, עסוק בניבולי פה והשמצות כלפי אישי ציבור, רק משום שאינם אנשי שלומו (כדברי הקודקוד -"אנשים רעים שרוצים להרוס את העיר ) וכל זאת בפני אנשי חינוך. גם בתקשורת ראש עירנו מבייש אותנ ובהופעותיו כשהוא מגיע לא מוכן, לא מעודכן והחמור מכל, מעביר את האחריות לאחרים, וכלז את בשידור חי...חבל שאלו הפנים שמייצגות אותנו בחוץ...
גני אביב להקמת הפארק בגני אביב נתרמו 1,400,000 ₪
להקמת הפארק בגני-אביב נתרמו 1,400,000 ₪ ע"י הקרן הקיימת לישראל. סכום נאה לכל הדעות. הידעתם שכל מתקני הפארק עדיין לא אושרו ע"י מכון התקנים? בעירייה אין כלל מנגנון פיקוח שיכול לדרוש את האישורים המתאימים. המתקנים בינתיים מוזנחים ושבורים, אין תחזוקה. לפארק יש תכניות נפלאות. חבל שאף אחד לא טורח לקרא אותן כך שניתן היה לראות שלא הושלמה העבודה, שחסרים מתקנים.  ברשות התרגלו שכסף בא וכסף הולך וכל השאר משמש רק כתפאורה עלובה.
    
 
  
 
 
חברת הניהול של גני אביב ממשיכה להעסיק אותנו
זאב אוריאל
 רח' אהרון לובלין 47, גני אביב
חברת הניהולשל גני אביב ממשיכה להעסיק אותנו גם במאמר זה: החברה החליפה בימים אלו את קבלן הניקיון שלה מבלי לשאול ולקבל את הסכמת הציבור עפ"י הסכם. לא שזה מעניין את אנשי החברה.

החברה פיטרה את רוב עובדיה, רובם תושבי השכונה והחליפה אותם באחרים, רובם בני-מיעוטים. לא הייתי מציין עובדה זו אלמלא הזהירו אנשי החברה את התושבים שלא להתקשר עם חברה חדשה, אשר תכניס לשכונה בני מיעוטים. למי הם התכוונו? אולי לעצמם!

תושבים פונים אלי לשם הבהרות בנושא. אולי תיאות חברת הניהול להסביר את עצמה.

כמו כן חברת הניהול בנתה מחסנים במרכז המסחרי של השכונה במרתף ב', בקומת הקרקע התחתונה, כולל המשרד בו הם יושבים שהיה חדר בקרה ו"הוסב" לשימוש משרדי וחדר אוכל של החברה.

ברשות החדר מדווח כ-71 מ"ר לתשלום ארנונה אולם בפועל גודלו כפול. ברור לכם שברשות הנתונים כולם ידועים. מה עושים? כלום!

בבניינים בני תשע קומות בשכונה (בבניין ב' 10 לדוגמא) נסגרו שטחי אחסון של המבנה השייכים לדיירים ונלקחו מבלי לקבל את הסכמתם, לצורכי החברה. כמובן מבלי להצהיר על כך לרשות ומבלי לשלם מיסים.

עובדי חברת הניהול מתקשרים לתושבים ומאיימים עליהם שלא לחתום על הסכם עם חברת ניהול חדשה שתכנס לשכונה. הם "מסבירים" שהחוזה עימם הוא ל25  שנים ולכן מחוייבים הדיירים להמשיך את ההתקשרות איתם.

גם דיירים אשר בחוזיהם מצויינת תקופת התקשרות של 10 שנים זוכים לטלפון. כל בקשה של אותם דיירים לקבל הוכחה כתובה לטענה זו לא נענית.

חשוב שהציבור ידע שתקופה כזו היא מנוגדת לחוק. גם אם בטעות נכתב בחוזים בודדים כי משך ההתקשרות הוא 25 שנה הרי שניתן לפסול אותם מיידית. חברת הניהול יודעת זאת ולכן בוחרת להתקשר ולאיים. לו היה ממש בטענותיה לא הייתה פועלת בדרכים אפלות שכאלה מתוך לחץ ופאניקה.

נשלח מכתב אזהרה לחברת הניהול ע"י נציגי הדיירים. עד היום לא קיבלו כל מענה. חברת הניהול ממשיכה להיות עקבית בדבר אחד וזה יחסה המזלזל והמתנשא כלפי הציבור. היא מתנהגת כבעלת הבית ללא דין וללא דיין.

רצוי שעובדיה המסורים של החברה שמתקשרים לדיירים ידעו כי הם חשופים לתביעות הציבור בשל כך.

אז מה נאחל לכולנו? שיתוקנו הליקויים, שתהיה רווחה ומיזוג בבתי  הספר לילדים, שיינתנו לציבור השירותים, שישוקמו הגנים הציבוריים ושנהיה יותר מאושרים.
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד
  גני אביב
לוח זמנים - אוטובוסים
מפת השכונה
שמות הרחובות
סיקור כללי
סיכסוכים
בנייה
משתרה
 שרותי קהילה
נדל"ן בגני אביב
עורכי דין
תעסוקה
דואר
טיפולי יופי
שרותי רכב
בי"ס לנהיגה
בעלי מקצוע
חנויות
 פנאי ובידור
תיירות ונופש
חוגים ומועדונים
ספּוֹרט
בעלי חים בביתם
גלריית תמונות
 ילדים ןחינוך
גני ילדים
בתי ספר
עזרה בלימודים
  בריאות ורפואה
קופות חולים
רפואת שיניים
טיפולים
רפואה משלימה
לוח זמנים אוטובוס
רכבת ישראל
  נמל תעופה
ע"ש בן גוריון
  קישור
תמיחה וחברות
צרו קשר עמנו

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום